Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ścieżki edukacyjne na wyciągnięcie ręki! Dni otwarte ZSZ w Bobowej!

Autor: Kinga Gruca

Ośmioklasiści stoją teraz przed trudnym, życiowym wyborem. Muszą zdecydować, czym będą się zajmować i jaką ścieżkę kariery wybiorą. Z pomocą przychodzi ZSZ w Bobowej, który zorganizował dni otwarte dla wszystkich absolwentów szkół podstawowych, prezentując swoje pracownie, profile i bliżej przedstawiając możliwości, oferowane przez szkołę średnią w Bobowej.

W dniach 23-24 maja br. w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej odbywały się dni otwarte dla wszystkich ośmioklasistów wybierających swoją dalszą, edukacyjną ścieżkę. Bobową odwiedziła duża liczba uczniów. Młodzież mogła dopytywać, obserwować oraz zapoznać się z bazą lokalową i dydaktyczną szkoły.

Jesteśmy szkołą z ponad 120-letnią tradycją. Kształcimy w zawodach, które są deficytowe na rynku pracy. Nasi absolwenci szybko znajdują zatrudnienie, a Ci, którzy chcą kontynuować naukę, dostają się na wyższe uczelnie i tam rozszerzają swoją edukacyjną wiedzę- mówił Wojciech Szafraniec, Dyrektor ZSZ w Bobowej.

W minionym tygodniu Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej odwiedziły szkoły z gminy, w tym z Siedlisk, Jankowej, Wilczysk, a także uczniowie ze Stróż, Zborowic i Białej Niżnej. Nie zabrakło również indywidualnych odwiedzin.

W naszej szkole uczniowie mogą zdobywać wiele dodatkowych kwalifikacji m.in. Prawo jazdy kategorii B, kurs koparko-ładowarki, wizażu stylizacji fryzur i paznokci oraz wiele innych. Są one całkowicie za darmo, a dają naszym uczniom dodatkowe uprawnienia. Jako szkoła uczestniczymy również w projektach unijnych Erasmus +. To dwutygodniowe wizyty m.in. w Grecji czy Włoszech, poznawanie kultury innych krajów oraz wizyty w tamtych szkołach i przyglądanie się jak przebiega proces kształcenia młodych ludzi.

-Wśród popularnych kierunków kształcenia znajdują się technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, fryzjerstwo oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Ubolewamy nad niskim zainteresowaniem kierunkiem dekarza, który jest przyszłościowy. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym jest bardzo duże. Naszą szkołę w tym kierunku wspiera firma Fakro, będąca naszym partnerem- dodaje dyrektor szkoły.

Wszystkich absolwentów serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną ZSZ w Bobowej oraz życzymy samych dobrych wyborów.

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy