Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Głosowanie trwa! Gminy walczą o defibrylatory AED!

Autor: Kinga Gruca

W dniu dzisiejszym rozpoczęło się głosowanie mieszkańców w ramach zadania pn. „Bezpieczny powiat - ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego”. Swój głos oddać można na papierowej karcie lub online- na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego (zakładka głosowanie). Akcja potrwa do 14 czerwca br.

Druhowie OSP z Powiatu Gorlickiego walczą o bezpieczeństwo mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Zadanie pn. „Bezpieczny powiat – ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego” zostało ostatecznie zakwalifikowane do głosowania. Takowe rozpoczęło się już dzisiaj tj. 15 maja 2024 r. i potrwa do 14 czerwca 2024 r.

Ogólnodostępne defibrylatory AED w kapsułach, zupełnie za darmo, mogą znaleźć się w 9. remizach Powiatu Gorlickiego w tym, OSP Rożnowice (Gmina Biecz), OSP Siedliska (Gmina Bobowa), OSP Kobylanka (Gmina Gorlice), OSP Bednarka (Gmina Lipinki), OSP Łużna (Gmina Łużna), OSP Staszówka (Gmina Moszczenica), OSP Łosie (Gmina Ropa), OSP Małastów (Gmina Sękowa), OSP Brunary (Gmina Uście Gorlickie).

Głosować można na papierowej karcie lub online – na stronie internetowej https://bo.malopolska.pl/ (zakładka głosowanie).

– Głównym celem projektu jest ochrona ludzkiego życia i zdrowia poprzez zakup i montaż zewnętrznych defibrylatorów w miejscach ogólnodostępnych tj. na 9 budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się na terenie Powiatu Gorlickiego – informuje Przemysław Wszołek, prezes powiatowych struktur OSP.

– Realizacja zadania zakłada zwiększenie dostępności pomocy przedmedycznej w zakresie związanym z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia oraz świadomości mieszkańców Powiatu Gorlickiego na temat zastosowania sprzętu AED, który jak nie wszyscy wiedzą, zwiększa szanse na przeżycie z 2 do nawet 75 procent – dodaje Przemysław Wszołek.

Wedle przedstawionego harmonogramu, ogłoszenie wyników głosowania nastąpi w terminie do 1 października 2024 roku, a zwycięskie zadania realizowane będą w 2025 roku.

– Z wielką niecierpliwością czekamy na realizację zwycięskiego zadania z ubiegłorocznej 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zadanie otrzymało aż 3711 głosów i ma zostać zrealizowane w bieżącym 2024 roku. Defibrylatory trafią do jednostek OSP Biecz (gm. Biecz), OSP Bobowa (gm. Bobowa), OSP Szymbark (gm. Gorlice), OSP Wójtowa (gm. Lipinki), OSP Szalowa (gm. Łużna), OSP Moszczenica (gm. Moszczenica), OSP Ropa (gm. Ropa), OSP Wapienne (gm. Sękowa), OSP Śnietnica (gm. Uście Gorlickie) – mówi Przemysław Wszołek, prezes powiatowych struktur OSP oraz Radny Powiatu Gorlickiego.

– Tak jak w ubiegłym roku musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Nikt inny za nas tego nie zrobi! – kończy prezes powiatowych struktur OSP.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy