Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Grzegorz Janota powołany na stanowisko zastępcy Burmistrza Bobowej

Autor: Kinga Gruca

Dla Miasta i Gminy Bobowa ostatnie miesiące są czasem zmian. Gdy po 22 latach doszło do rotacji w strukturach samorządu, gdzie na stanowisku Burmistrza zobaczymy 38-letniego mieszkańca Jankowej Marcina Wąsa, tak teraz postanowiono powołać jego zastępcę, którym został doświadczony, z dwudziestoletnim stażem, samorządowiec Grzegorz Janota. Decyzje te mają spowodować skuteczniejszy kontakt z mieszkańcami oraz pomoc w efektywnym zabieganiu o środki finansowe dla Miasta i Gminy Bobowa.

O Bobowej w ostatnim czasie wiele się mówi. Po 22-latach zmiany na stanowisku Burmistrza, roszady w strukturach rady, a teraz funkcja zastępcy Burmistrza.

Grzegorz Janota jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Ukończył również WSZ-SW specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwem, uzyskując tytuł magistra. W 2003 roku zdobył uprawnienia budowlane i podjął pracę, jako kierownik budowy pełniąc nadzór przy budowie osieli mieszkaniowych w Warszawie. Doświadczenie w samorządzie zdobywał od 2004 roku na stanowisku inspektora w Referacie Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Bobowej. W zakres jego obowiązków wchodziły między innymi: planowanie przestrzenne, nadzorowanie i prowadzenie inwestycji realizowanych na terenie gminy, a także pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej oraz rozliczanie wniosków o dofinansowanie. Od blisko dwóch lat pełnił funkcję kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Pleśnej, gdzie odpowiada za nadzór i kontrolę inwestycji, w tym modernizację oczyszczalni ścieków.

Teraz postawił na powrót do samorządu Bobowej, gdzie będzie zajmował stanowisko zastępcy Burmistrza Marcina Wąsa.

Wybór v-ce burmistrza dla środowiska w Bobowej będzie nowością. Z perspektywy mieszkańca powinno mieć to korzyści. Dlaczego?

Funkcja zastępcy może pomóc m.in. w pozyskiwaniu funduszy dla samorządu Bobowej oraz zadbaniu o ciągły i jakże niezbędny kontakt z mieszkańcami, którzy oczekują współpracy i rozmowy.

Stanowisko to z powodzeniem wpisało się w innych samorządach m.in. w Mieście Gorlice, gdzie najpierw w roli doradcy, a następnie na stanowisku zastępcy Burmistrza zobaczyliśmy Łukasza Bałajewicza.

To zdecydowanie dobre posunięcie dla samorządu Bobowej, który w nadchodzącej kadencji planuje wiele znaczących dla mieszkańców inwestycji. Niezbędne do tego będzie wsparcie wielu zaangażowanych osób, począwszy od burmistrza, po jego zastępcę, całą Radę Miejską i jego współpracowników. Wszystko po to, aby współpraca przebiegała na jak najwyższym poziomie.

Jak zatem ta funkcja sprawdzi się w strukturach Bobowej?

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy