Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Koncertem Muzyki Chrześcijańskiej uczcili wspomnienie świętej Zofii.

Autor: Kinga Gruca

Jak co roku mieszkańcy Miasta i Gminy Bobowa wspólnie celebrowali liturgiczne wspomnienie Świętej Zofii, przypadające na dzień 15 maja. Tego dnia, społeczność koncertem Muzyki Chrześcijańskiej uczciła święto patronki, która od setek lat czuwa nad Miastem i Gminą Bobowa.

Koncertem muzyki chrześcijańskiej społeczność Bobowej uczciła przypadające na dzień 15 maja imieniny patronki Miasta i Gminy – Św. Zofii. Podobnie jak w latach ubiegłych uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odpustową, podczas której dokonano zawierzenia parafii świętej męczennicy. Liturgia sprawowana była pod przewodnictwem ks. prałata dr. Ryszarda Biernata, proboszcza parafii MBNP w Mielcu.

W godzinach wieczornych, w sali Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Wawrzyńca odbył się koncert w wykonaniu zespołu Da Strych, muzyków związanych z Duszpasterstwem Akademickim Kościoła Kolejowego w Nowym Sączu. Artyści wykonali m.in. utwory gospelowe takie jak Uratowani, Ukojenie, Oceany, Memu Bogu Królowi oraz tradycyjne piosenki w przeróżnych aranżacjach.

Podczas wydarzenia nie zabrakło władz samorządowych Burmistrza Marcina Wąsa oraz jego zastępcy Grzegorza Janoty. Obecny był również Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Krok wraz z radnymi Rady Miejskiej.

Za piękny występ zespołu Da Strych podziękował gospodarz miasta i gminy Bobowa- Marcin Wąs.

Uroczyste wspomnienie świętej Zofii to już rokroczna tradycja, w której uczestniczą mieszkańcy. To nie tylko celebracja Odpustu Parafialnego, ale również możliwość skorzystania z propozycji kulturalnych prezentowanych w Mieście i Gminie Bobowa.

Materiał video: Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy