Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pierwszy dzień matur za nami! Z wizytą w ZSZ w Bobowej!

Autor: Kinga Gruca

Juz dziś o godzinie 9:00 rozpoczęły się tegoroczne egzaminy dojrzałości. Na początek absolwenci przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego. Maturzystów czekać będzie jeszcze obowiązkowa matura z matematyki oraz angielskiego. Potem młodzież podejmie się egzaminów ustnych oraz matury rozszerzonej z wybranych przedmiotów.

W tym roku odwiedziliśmy maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. Pozytywnie nastawieni z uśmiechem na twarzy przemierzali korytarze szkoły, gotowi do podjęcia egzaminu z języka polskiego. Jeszcze przed wejściem na salę gimnastyczną, w której odbywał się egzamin, można było usłyszeć ostatnie powtórzenia materiału, aby punktualnie o godzinie 9:00 zająć miejsca w ławkach i zmierzyć się z egzaminem z języka polskiego.

Maturzystów czekać będzie jeszcze obowiązkowa matura z matematyki oraz angielskiego. Potem młodzież podejmie się egzaminów ustnych oraz matury rozszerzonej z wybranych przedmiotów.

Podczas tegorocznej matury absolwenci mieli do wyboru dwa zagadnienia “bunt i jego konsekwencja dla człowieka” oraz “jak relacja z drugą osobą kształtują człowieka”. Egzamin trwał 240 minut i obejmował trzy części: język polski w użyciu, test historyczno-literacki oraz wypracowanie.

Wszystkim maturzystom życzymy  powodzenia! Dużo spokoju i opanowania. Życzmy, aby zdobyta wiedza zaowocowała wysokimi wynikami maturalnymi. Połamania pióra!

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy