Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Tak świętowali Dzień Rodziny w Siedliskach (FOTO)

Autor: Kinga Gruca

Integracja to fundament w budowaniu wspólnoty! Dlatego również Szkoła Podstawowa w Siedliskach na czele z Radą Rodziców, przy współpracy z Orkiestrą Dęta zorganizowała wydarzenie kulturalne dla wszystkich mieszkańców i rodzin z terenu Miasta i Gminy Bobowa! Był to czas radosny, zrzeszający całą społeczność.

-Wspaniała organizacja oraz występ m.in. Orkiestry Dętej. Wydarzenie to jest dobrym przykładem nie tylko integracji, ale aktywności mieszkańców w zakresie pozyskiwania środków finansowych, w tym przypadku pochodzących z małych grantów przyznawanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego- mówił podczas wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Bobowa Marcin Wąs.

W miniony weekend sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Siedliskach tętniła życiem dzięki organizacji Dnia Rodziny, który zgromadził mieszkańców Miasta i Gminy Bobowa. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, w tym występy artystyczne dzieci, loteria fantowa, mała gastronomia i wiele innych.

Przed przybyłą publicznością zaprezentowali się m.in. uczestnicy szkolnej edycji konkursu ,,Mam Talent”, dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy zero z performance pod nazwą „Daj mi rączkę”, dziewczęca grupa FREE SMILE, grupa teatralna T2T ze spektaklem pod nazwą “Co to się na ty wsi porobiło” oraz ,,Kopciuszek XXI w.” Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy zaprezentowanym przez druhów z OSP Siedliska.

Tego dnia mieszkańcy mieli również okazję uczestniczyć w koncercie i “Dniu otwartym” Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Siedliskach. Społeczność mogła wsłuchać się w dźwięki instrumentów i lepiej poznać działalność muzyków.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Małopolskie Orkiestry Dęte przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Dofinansowanie w wysokości 15 000 złotych umożliwiło przygotowanie imprezy dla rodzin oraz całej lokalnej społeczności.

Fot. Jakub Gąsior

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy