Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uroczyste Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego!

Autor: Kinga Gruca

Już po raz jedenasty samorządowcy z całego regionu spotkali się w Klasztorze Sióstr Klarysek oraz przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, aby wspólnie celebrować uroczyste Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Przedstawiciele samorządu zebrali się na wspólnej modlitwie, wypraszając potrzebne łaski przy grobie św. Kingi i prosząc o dalsze Boże błogosławieństwo w ich pracy.

Uroczystości miały miejsce w piątek, tj. 24 maja w klasztorze starosądeckich klarysek. Samorządowcy z całego regionu, w tym m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Bobowa Marcin Wąs uczestniczyli w Mszy Świętej, pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej Leszka Leszkiewicza.

W Małopolskim Dniu Samorządu Terytorialnego udział wzięli samorządowcy z całego regionu małopolski w tym m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego- Witold Kozłowski, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Józef Gawron, kandydatka do Europarlamentu- Beata Szydło, Posłowie RP, w ty Barbara Bartuś, Jan Duda, Patryk Wicher, Dyrektor Biura Poselskiego Posła Ryszarda Wilka- Mariusz Bożyk, ks. dr hab Jan Bartoszek, pełniący funkcję diecezjalnego duszpasterza samorządowców. Obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Bobowa Marcin Wąs.

Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający na dzień 27 maja, to wyjątkowe święto państwowe, dedykowane wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz społeczności i całego samorządu. Uroczystość została zatwierdzona przez Sejm RP w dniu 29 czerwca 2000 r., w rocznicę inauguracji pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast.

Samorządowcy spotkali się przy grobie św. Kingi, aby podziękować za dotychczasową pracę i prosić o błogosławieństwo w dalszej pracy. Uroczystość zakończył koncert zespołu Trebunie-Tutki.

Wszystkim samorządowcom składamy serdeczne podziękowania za codzienny trud i pracę, jaką wkładacie dla dobra lokalnej społeczności.

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy