Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dekada działalności, wspólnych sukcesów i miłości do muzyki! To właśnie SZeW!

Autor: Kinga Gruca

Ich wspólna przygoda na muzycznej scenie trwa już od dekady. Z biegiem lat zdobywają coraz większe uznanie i podziw. Poświęcają swój czas i umiejętności sztuce wokalnej, osiągając sukces dzięki ciężkiej pracy i determinacji, co przekłada się na liczne zwycięstwa Grand Prix oraz nagrody na skalę ogólnopolską. Niedzielny koncert był zwieńczeniem dziesięcioletniej pracy Szalowskiego Zespołu Wokalnego oraz muzycznym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przez lata angażowali się w rozwój zespołu.

16 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Bobowej odbył się koncert z okazji 10-lecia Szalowskiego Zespołu Wokalnego pt. „Moje serce to jest muzyk”. To wyjątkowe wydarzenie było podsumowaniem 10-letniej działalności artystycznej, która ma za sobą wiele sukcesów na prestiżowych przeglądach i festiwalach, zarówno tych ogólnopolskich i międzynarodowych. 

Szalowski Zespół Wokalny, pod batutą Marii Dziedzic-Król tworzą: Joanna Jacher, Joanna Jurek, Ola Paluch, Kornelia Ptaszek, Joanna Fejklowcz, Justyna Gryboś, Wioletta Janas, Ola Jot, Dominika Matusik, Aleksandra Przybyłowicz, Marcin Fejklowicz, Adam Homoncik, Jan Baciak, Kamil Kukla i Piotr Wojtas. 

Szalowski Zespół Wokalny tworzy kilkanaścioro młodych ludzi, których wspólną pasją jest śpiew oraz miłość do muzyki. W roku jubileuszowym postanowili zorganizować koncert na najwyższym poziomie. Oprócz SZeWu na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści z Akademii Śpiewu, prowadzonej w ramach projektu wokalnego SZeW. Muzycy zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami, a ich występ był doskonałym uzupełnieniem głównych muzycznych prezentacji. Gościem specjalnym wieczoru był Mirosław Bogoń, multiinstrumentalista, znany muzyk i aranżer, miłośnik liry korbowej.

Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bobowej zaprezentowali się również muzycy „Dziki Band” w osobach- Rafał Belczyk – perkusja, Mirosław Bogoń – instrumenty klawiszowe, Tomasz Kubala – gitara basowa, Piotr Przyrowski – gitary.

W ciągu dekady działalności Szalowski Zespół Wokalny zdobył liczne nagrody i wyróżnienia m.in.:

Jubileuszowy koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich znalazły się takie utwory jak: Psalm 81 – Radujcie się Bogu Najwyższemu, Le chant des oyseaulx, Si, ch’io verrei morire, Czego chcesz od nas Panie, Pieśni kurpiowskie (ciemna nocka, a kiedy jo jechoł, jedźmy Jasiulu) i z tamtej strony jeziora. Kolejna część koncertu to utwory: Autostop, Kocham Cię o kochanie moje, Zacznij do Bacha, za tobą pójdę jak na bal, do zakochania jeden krok, moje serce to jest muzyk i Świecie nasz.

Na zakończenie koncertu jubileuszowego Mirosław Waląg Starosta Gorlicki na ręce Marii Dziedzic-Król wręczył pamiątkową statuetkę. Do gratulacji dołączyła się również Natalia Dusza Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Nowym Sączu- Filia w Szalowej.

Artyści w związku z Jubileuszem swojej działalności zorganizowali zbiórkę na rzecz działalności chóru, która dostępna jest pod tym linkiem- https://zrzutka.pl/9bjkbt. Zachęcamy do wsparcia.

Fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy