Arek Zawiliński „Na Rozdrożu”
Czwarta studyjna płyta autora tekstów, muzyki, wokalisty i gitarzysty posługującego się technikami fingerpicking , lap-style i slide. Artura Zawilińskiego „Na Rozdrożu”.
Obok brzmień gitary akustycznej i dobro pojawiają się tu dźwięki pianina, skrzypiec, banjo, harmonijki ustnej , a także sprzężenia zwrotne gitary elektrycznej. Płyta Na Rozdrożu przesiąknięta jest treścią, a świadomość autora na ten czas niewzruszona, daleka od plastikowej afirmacji życia.
Dwanaście pieśni, ballad i bluesów – stojąc na rozdrożu.
Arek Zawiliński
Słowa i muzyka: Arkadiusz Zawiliński
Wykonanie:
Arkadiusz Zawiliński – głos, gitara akustyczna, dobro, gitara elektryczna, banjo,
harmonijki ustne, stompbox
Goście:
Roman Ziobro – skrzypce (PKS SONG)
Paweł Szmigielski – piano (SPOKÓJ RZEKI, PRZYWYKNĄĆ ZROZUMIEĆ PRZEŻYĆ)
Realizacja dźwięku: Piotr Krygowski
Nagranie: Regnat Audio Studio (Wola Cieklińska) 2014/2015
Produkcja: Arkadiusz Zawiliński
Strona: www.arekzawilinski.pl
Kontakt: [email protected]
Arek Zawiliński swoją muzyczną historię rozpoczął w rodzinnych Gorlicach bawiąc się gitarą. W miarę upływu czasu ta zabawa coraz bardziej mu się podoba, więc razem z kolegami zakładają co raz to nowsze grupy miłośników nie strojących, ale za to głośnych instrumentów. Gdy gitary zaczęły stroić i wydawało się, że gra muzyka, przyszedł czas na rozstania i samodzielne poszukiwania siebie w ogromnym świecie.
Arek przeprowadza się na drugi koniec Polski. Szczecin, to właśnie taki drugi koniec. Tam odszukuje Free Blues Club i nie może uwierzyć we własne szczęście. Szybko przekonuje szefa klubu, że jest świetnym bluesmanem i jeszcze tego samego wieczoru prezentuje swoje własne kompozycje przed wyrobioną bluesową publiką. Następne dwa lata pobytu w Szczecinie, to nieprzespane noce spędzane na nieustającym jam session w tymże klubie. W tym czasie Arek przyłącza się do bluesowej grupy Blue Crow , następnie rockowej Dzika Cherry i w między czasie gra z bluesowym Jerry’s Hole Band. „Okres szczeciński” był dla niego akademią muzyczną, której można życzyć każdemu pasjonatowi bluesa i nie tylko.
W 1999 roku Arek zostaje zaproszony na nagrania z Zabrzańską Orkiestrą Rockową. Jest to ścieżka muzyczna do dokumentu „To są inne światy”, w której nagraniu bierze również udział Józef Skrzek. W 2000 roku ze słowami „chcę uautentycznić swojego bluesa” wyjeżdża do Amsterdamu, gdzie odbiera szlify muzyka ulicznego i zakochuje się w brzmieniu gitary rezofonicznej. Po powrocie przyłącza się do gorlickiej grupy bluesowej, której nadają nazwę Kropla Życia. Zespół koncertuje, nagrywa, jednym słowem jest zauważany. W między czasie powstaje zespół – projekt o nazwie Na Drodze w celu wykonywania akustycznych utworów Arka.
Niewyczerpalne pokłady pomysłów popychają Go do zaprezentowania swej twórczości na festiwalach piosenki autorskiej, gdzie ku własnemu zaskoczeniu jest zauważany i nagradzany. Ważniejsze z nich to: Zajazd Bardów – Gołdap, Ogrody Piosenek – Lublin, Oranżeria – Radzyń Podlaski, Studencki Festiwal Piosenki – Kraków, FAMA – Świnoujście, Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami, Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Do festiwalowych osiągnięć dołączyć należy jeszcze zwycięstwo w klasie gitary na festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki – Poznań.