Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

10-lecie Regionalnej Telewizji Gorlickiej!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Tydzień temu, w sobotę 5 września br. w gorlickim budynku "Dworu Karwacjanów" odbył się jubileusz 10-lecia powstania Regionalnej Telewizji Gorlickiej. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

To właśnie 10 lat temu, RTvG otrzymało pierwszą koncesję i zaczęło nadawać programu lokalnego w sieci kablowej. Właścicielem firmy jest Maciej Trybus, zaś producentem materiałów filmowych był przez wiele lat, ś.p. Edward Wresiło. Od samego początku lokalne medium stawiało na profesjonalny sprzęt, który niejednokrotnie zapewniało nie tylko komfort pracy ale i dobrą pozycję na rynku.

Obecnie Regionalna Telewizja Gorlicka posiada praktycznie wszystko – od transmisji satelitarnej począwszy, poprzez studia wirtualne, a na zawodowym dronie kończąc. W ostatnim czasie firma zainwestowała w studio nagrań audio, które wykorzystuje do promocji miejscowych środowisk artystycznych.

Urodziny RTvG poprzedziła Msza Święta, której przewodniczył ksiądz biskup Jan Niemiec. Podczas jubileuszu nie mogło zabraknąć wielu zacnych gości: księży, posłów, senatorów, samorządowców, przedstawicieli prokuratury, policji, straży a także firm współpracujących z gorlicką telewizją. Swoje listy gratulacyjne dla gorlickiego medium przesłali biskup rzeszowski Jan Wątroba a także prezydent RP dr Andrzej Duda. Wydarzenie uświetnił koncert fortepianowy w wykonaniu profesor sztuk muzycznych Marioli Cieniawy Puchała.

Naszym kolegom z Regionalnej Telewizji Gorlickiej oraz jej właścicielowi życzmy wszelkiej pomyślności na następne lata.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy