Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czy padnie rekord Guinnessa podczas Święta Flagi w Bobowej? To zależy od Was! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Akcja promocyjna wydarzenia związanego z obchodami Święta Flagi w Bobowej, jakie czeka nas 2 maja br. nabiera ogromnego rozmachu. Promują ją nie tylko dorośli i dzieci ale również znane gwiazdy jak chociażby członkowie zespołu PECTUS.

Przypomnijmy, w poniedziałek 2 maja 2016 roku o godz. 14 na stadionie miejskim w Bobowej odbędzie się uroczystość otwarcia stadionu sportowego połączona z obchodami Święta Flagi. Z tej okazji zostanie podjęta również próba pobicia rekordu Guinnessa na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie mecz samorządowcy kontra dziennikarze.

– Jest to inicjatywa bardzo cenna, a jej inicjatorkom jest dyrektor CKiP Gminy Bobowa pani Małgorzata Hołda-Kuchnik – mówi burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. – Myślę, że pomysł ten uzyskał szeroką akceptację bo przecież w jej promocję włączyły się nawet ogólnopolskie, znane media.Ponadto zaangażowanie młodzieży, jest również formą wychowania patriotycznego a to nie jest bez znaczenia. (…) Tego typu wydarzenia nie pojawiają się na co dzień. Bardzo ważną kwestią jest to, że zszyty jako flaga materiał, a niesiony potem przez całą społeczność na stadionie, zostanie potem wykorzystany. Potniemy go na mniejsze kawałki aby potem móc nimi udekorować nasz rynek czy też uliczki. Inicjatywa jest tym ważniejsza, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej obywatelskie i powinno się włączać w tego typu przedsięwzięcia. Należą się słowa uznania dla pani dyrektor za podjęcie tej inicjatywy, jak również za promocję przez co zainteresowanie przedsięwzięciem jest ogromne.

W promocję wydarzenia włączyła się m.in. społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej. Uczniowie korzystając z zaplanowanej i przeprowadzonej przez Łukasza Kruczka ewakuacji chętnie pozowali do zdjęć propagujących święto 2 maja na stadionie miejskim. Dodatkowo, korzystając ze wspólnej zbiórki dzieci i młodzieży. dyrekcja placówki szkolnej oraz dyrektor CKiP Gminy Bobowa wręczyli nagrody w konkursie na najładniejszą pisankę. Przekazano także podziękowania od Jurka Owsiaka i Przyjaciół dla osób, które wsparły WOŚP nie tylko kwestując ale i organizując go.

– To tylko i wyłącznie dobra wola zespołu, który zgodził się zachęcić ale i wypromować to wydarzenie jakie będzie miało miejsce 2 maja w Bobowej – mówi Małgorzata Hołda-Kuchnik, dyrektor CKiP Gminy Bobowa. – Myślę, że jest to nieprzecenione. Równie cenna jest promocja samych mieszkańców Bobowej. Przede wszystkim dyrekcja szkół, nauczyciele, uczniowie, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w ten nasz projekt i mam nadzieje, że zachęcą swoich najbliższych do tego żeby pojawić się 2 maja na stadionie w Bobowej. Aby w ten wyjątkowy sposób uczcić święto flagi oraz uczestniczyć w oficjalnym otwarciu obiektu sportowego.

fot. Mateusz Książkiewicz / Łukasz Augustyn

Fot. CK Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy