Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Marsz dla życia i rodziny z udziałem burmistrza Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
W październiku, ulicami miasta Gorlic przeszedł już po raz trzeci "Marsz dla Życia i Rodziny". Manifestacja mająca na celu ochronę takich wartości jak życie i rodzina przyciągnęła znaczną liczbę osób, mieszkańców nie tylko miasta ale również całego powiatu gorlickiego.

Organizatorem wydarzenia były Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii pw. Narodzenia NMP oraz parafie z terenu Gorlic. Partnerami marszu był: Urząd Miasta Gorlice, Starostwo Powiatu Gorlickiego, grupy działające przy gorlickich parafiach oraz gorlickie szkoły i przedszkola.

Do udziału w marszu zaproszono m.in. ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego, senatora Stanisława Koguta oraz Gorlickie Strzeleckie Bractwo Kurkowe, w szeregach którego kroczył burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Obecni byli także księża proboszczowie oraz wikariusze gorlickich parafii.

Gospodarz Bobowej zapytany o obecność podczas marszu, zdecydowanie odpowiada: – Identyfikuje się z takimi wartościami jak życie, ponieważ to jest rzecz bezcenna. Już sama przynależność do takiej organizacji jak Bractwo Kurkowe wyraża moje poglądy. Myślę, że wpływ na lepszą ochrony życia mają zdecydowanie te osoby, które rządzą. Miejmy nadzieję, że będą podejmować takie działania, które spowodują, że to życie będzie chronione na każdym etapie. Powinniśmy o to wszyscy dbać i szanować, tym bardziej jeśli dotyczy to takich wartości jak życie i rodzina.  Taka uroczystość, modlitwa jak i sam marsz powinna wpływać na postawę tych, którzy w tej sprawie mają decydujące znaczenie – kończy burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy