Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Patriotyczny wieczór w cieniu historii Bobowej i dworu Długoszowskich

Autor: Mateusz Książkiewicz
W piątkowe popołudnie (19 sierpnia br.), na placu przy Dworze Długoszowskich w Bobowej, pełniącego obecnie funkcje Szkoły Muzycznej I st. miało miejsce oficjalne rozpoczęcie dwudniowego wydarzenia pn. "Piłsudski i Wieniawa - wielcy Polacy w służbie Ojczyzny".

Uroczystości w Bobowej zorganizowano z okazji 100 rocznicy wizyty Józefa Piłsudskiego w Bobowej. Otwarcia na scenie umiejscowionej w sąsiedztwie zabytkowego dworu dokonał burmistrz Wacław Ligęza. Konferansjerami patriotycznego spotkania byli: Małgorzata Hołda-Kuchnik oraz Robert Gryzik. Pierwszym punktem piątkowego programu był koncert w wykonaniu nauczycieli oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej połączony ze wspólnym śpiewem pieśni. Swoje artystyczne możliwości zaprezentowała także miejscowa orkiestra dęta przy OSP Bobowa.

Wśród licznie zgromadzonej widowni znaleźli się m.in. burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, sekretarz UM Bobowa Zdzisława Iwaniec oraz ks. proboszcz bobowskiej parafii Marian Chełmecki. Wszyscy przybyli pod dwór w Bobowej z zaciekawieniem przysłuchiwali się występom młodszych jak i starszych artystów. Sporo zainteresowania wzbudzał również Józef Gucwa – kolekcjoner, który nie tylko założył strój ucharakteryzowany na lata 20 ale także improwizował wykorzystując swój kilkudziesięcioletni aparat. Po artystycznej uczcie dla ucha, na wielkim telebimie odtworzono filmy historyczne związane z tematyką wydarzenia.

Warto dodać, że patronat honorowy nad uroczystością rocznicową w Bobowej objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Już jutro zapraszamy na relację z drugiego dnia.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy