Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Zespół Koronka wystąpił podczas XIV Biesiady Karpackiej

22.06.2016 || Autor: Łukasz Kieroński

W minioną niedzielę (tj. 19 czerwca br.) zespół regionalny „Koronka” z Bobowej wystąpił podczas XIV Biesiady Karpackiej, która odbyła się w miasteczku galicyjskim w Nowym Sączu. Zaprezentowana przez bobowskich aktorów „Znachorka” rozbawiła wielu widzów do łez.

Humorystyczny program jaki przedstawił zespół Koronka przypadł wielu widzom do gustu, o czym świadczyły rozbawione miny. Biesiada Karpacka jest nieodzownym elementem realizowanego nieprzerwanie od 2003 roku projektu „Nasze Wiano dla Europy”. Wydarzenie zyskało uznanie nie tylko u mieszkańców regionu ale również gości reprezentujących wszystkie państwa Karpat. Oprócz Bobowej na scenie zlokalizowanej w Miasteczku Galicyjskim zaprezentowali się artyści ze Szczyrzyca, Mogilan oraz goście specjalni węgierski zespół folklorystyczny z Debreczyna – Debreceni Nepi Egyuttes. Dodatkową atrakcją były dostępne stoiska z kuchnią regionalną i węgierską a także kiermasz rękodzieła ludowego.

– To, że wystąpiliśmy tutaj jest efektem naszej prezentacji podczas „Pogórzańskich Godów” w Łużnej – mówiła w trakcie Biesiady Celina Job, reżyserka spektaklu. – Pracownicy Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, który jest organizatorem obydwu wydarzeń stwierdzili, ku naszej radości, że nasze przedstawienie byłoby idealne na tą Biesiadę. Jako fascynaci tej naszej kultury i przedstawiciele zespołu chętnie przyjęliśmy tą propozycję, pomimo tego że występowaliśmy tylko w zamian za posiłek oraz zwrot kosztów dojazdu. Jesteśmy szczęśliwi, że zostaliśmy docenieni, tym bardziej że dzięki takim występom promujemy Bobową, kulturę naszego miasta. 

Warto przypomnieć, że to nie ostatnia podróż zespołu „Koronka” z programem „Znachorka”, bowiem 3 lipca bobowscy artyści zaprezentują się w Bukowinie Tatrzańskiej.