Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grecja – Urok antyku

25 marca 2015 @ 18:00

Szczegóły

Data:
25 marca 2015
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Kasztel w Szymbarku
Szymbark , Małopolska 38-311 Polska + Google Map

Prezentacja na temat sztuki starożytnej Grecji ukazująca architekturę, rzeźbę i ceramikę, które ukształtowały europejskie poczucie piękna.

GRECJA – UROK ANTYKU to prelekcja połączona z prezentacją slajdów na temat sztuki starożytnej Grecji  od Epoki Mykeńskiej, a skończywszy na Epoce Hellenistycznej. Prezentacja ukazuje architekturę, porządki architektoniczne, rzeźbę oraz ceramikę, piękno których ukształtowało europejskie poczucie piękna i harmonii. Ilustracją prezentacji są zdjęcia wykonane na obszarach dzisiejszej Grecji, wzbogacone zdjęciami eksponatów zgromadzonych w kilku muzeach europejskich, m.in. w Muzeum Brytyjskim w Londynie.
ROBERT KUSEK ur. w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego. Liczne podróże obejmujące Europę Południową, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu odmiennych kultur. Plonem kilku wypraw jest prezentacja dotycząca uroku sztuki antycznej, a dotycząca architektury, rzeźby i ceramiki starożytnej Grecji.