Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IX Gorlicka Jesień Muzyczna

8 października 2015 @ 18:00

Szczegóły

Data:
8 października 2015
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Gorlice, Biecz
Gorlice, Biecz, Małopolska Polska

8.10.2015 (czwartek) godz. 18.00
Biecz, Kolegiata pw. Bożego Ciała

Wykonawcy:
KWARTET CAMERATA w składzie: Włodzimierz Promiński- I skrzypce,  Andrzej Kordykiewicz- II skrzypce,  Piotr Reichert- altówka, Roman Hoffmann- wiolonczela
KATARZYNA BUDNIK-GAŁĄZKA – altówka
MARTA KORDYKIEWICZ – wiolonczela

Program:
ARNOLD SCHÖNBERG „Verklärte Nacht” na sekstet smyczkowy
PIOTR CZAJKOWSKI Sekstet smyczkowy d-moll „Souvenir de Florence” op.70

9.10.2015 (piątek) godz. 18.00
Gorlice, Dwór Karwacjanów

Wykonawca:
RAFAŁ ŁUSZCZEWSKI – fortepian

Program:
FRYDERYK CHOPIN
Barkarola Fis-dur op.60
Berceuse Des-Dur op.57
Polonez A-dur op.40
ALEKSANDER SKRIABIN III Sonata fortepianowa fis-moll op.23
MANUEL DE FALLA Dwa tańce hiszpańskie z suity „La Vida Breve” (Krótkie Życie)
GEORGE GERSHWIN Błękitna Rapsodia

WYKONAWCY
Kwartet Camerata w składzie: Włodzimierz Promiński- I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz- II skrzypce, Piotr Reichert- altówka, Roman Hoffmann- wiolonczela  jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych. W czasie 30 lat swojej działalności Kwartet występował w wielu renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. w Tokio (1989), w Monachium (1990) oraz w Paryżu (1990 – I nagroda), Portsmouth (1998 – specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu Beli Bartoka).
Kwartet Camerata nagrał 25 płyt. Jedna z nich, z muzyką F. Schuberta została uznana przez miesięcznik płytowy Studio za płytę roku 1995. W 1999 roku zdobył nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” za płytę Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego. Również inne płyty były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Kwartet dokonał także archiwalnych nagrań radiowych w Warszawie, Kolonii i Frankfurcie nad Menem. Członkowie Kwartetu zajmują się pracą pedagogiczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz w warszawskich szkołach muzycznych. Od 1992 prowadzą roku zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach, gdzie w dowód uznania otrzymali symboliczne klucze do bram miasta (2003) oraz nagrodę Starosty Gorlickiego „Mosty Starosty” (2005). W 2004 roku zostali wyróżnieni przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony działacz kultury”, a 2009 – brązowymi medalami „Zasłużony kulturze Gloria Artis”.
W 2003 roku zespół założył Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.

MARTA KORDYKIEWICZ ukończyła z wyróżnieniem studia na UMFC w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla i Rafała Kwiatkowskiego. Od października 2014 roku studiuje w wiedeńskim Universität für Musik und darstellende Kunst, w klasie prof. Reinharda Latzko. Zdobyła nagrody na wielu konkursach, m.in. na IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu (I miejsce i nagroda specjalna) oraz na VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej (I miejsce i dwie nagrody specjalne), a także jako kameralistka, na Festiwalu Zespołów Kameralnych w Oleśnicy (II miejsce), VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (wyróżnienie) oraz na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi (III miejsce). Wraz z triem otrzymała także Nagrodę Rektorów na Koncercie Festiwalowo-Konkursowym w ramach Festiwalu Sztuki Młodych 2012 w Poznaniu. Jest laureatką XXVII Festiwalu „Tydzień Talentów” oraz nagrody artNoble 2014. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem znakomitych pedagogów, takich jak Claus Reichardt, Paweł Głombik, Dominik Połoński, Arto Noras, Kazimierz Michalik, Andrzej Bauer, David Geringas.
Koncertowała w wielu prestiżowych miejscach w Polsce i zagranicą, m. in. w filharmoniach w Warszawie, Olsztynie, Jeleniej Górze, Zielonej Górze, w Sali Balowej Zamku w Łańcucie, w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, w Royal Festival Hall w Londynie. Jako solistka występowała m. in. z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Narodowej oraz Sinfonią Varsovią.
Od 2013 roku współpracuje z Warszawską Grupą Cellonet.

KATARZYNA BUDNIK – GAŁĄZKA absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Mirosława Ławrynowicza, Andrzeja Gębskiego i Janusza Wawrowskiego oraz w klasie altówki prof. Piotra Reicherta. W 2010 roku brała udział w projekcie Chamber Music Connects the World organizowanym przez Kronberg Academy, gdzie grała z najwybitniejszymi muzykami: Gidonem Kremerem, Tatjaną Grindenko, Yurim Bashmetem oraz Fransem Helmersonem. Występowała na wielu renomowanych festiwalach: m.in. w Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach w Zakopanem, Kammermusikfest Lockenhaus (gdzie została zaproszona przez Gidona Kremera).
W listopadzie 2013 roku ukazała się jej solowa płyta – Viola Recital, za którą otrzymała nagrodę Fryderyk 2014. Jest zdobywczynią nagród na konkursach ogólnopolskich jak i zagranicznych: I nagroda na 47. Międzynarodowym Konkursie im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (2008); I nagroda na XV Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (2008); I nagroda na VIII Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Jana Rakowskiego (2008); II nagroda Międzynarodowym Konkursie im. Maxa Rostala w Berlinie (2009); II nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie suity na altówkę solo Maxa Regera na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen (2009); I nagroda oraz nagroda specjalna na IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka (2010); III nagroda konkursu ARD w Monachium (2013).

RAFAEL ALEKSANDER  ŁUSZCZEWSKI zadebiutował na światowych estradach z Tokyo Symphony Orchestra. Od 2001 r. jest wpisany jako Artysta Steinway’a na elitarną listę pianistów „The Steinway & Sons Artists’ Roster” w Nowym Jorku.
Znany również jako artysta firmy Montblanc, dzięki wydanemu przez tę firmę nagraniu Koncertu fortepianowego e-moll op.11 Fryderyka Chopina z orkiestrą „Philharmonia of the Nations” z Hamburga z okazji 150.rocznicy śmierci Chopina pod nazwą „L’Hommage a Frederic Chopin”.
Gościł też na wielu renomowanych międzynarodowych festiwalach: m.in. w Szwajcarii (Lucerne Festival, Pianoforte a Bellinzona), Niemczech (Schleswig-Holstein, Oraniensteiner Festwochen), Polsce (Chopinowski-Duszniki, Mozartowski-Warszawa, Krakowska Wiosna), Rumunii (Lipatti), Anglii (Carlisle Int’l Summer Festival), Francji (Festival d’Orleans).
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończył w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego oraz Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Liszta w Weimarze, gdzie ukończył Koncertowe Studia Podyplomowe pod okiem Maestro Lazara Bermana. Doskonalił także swe umiejętności m.in. pod kierunkiem Krystiana Zimermana.
Kunszt artystyczny Pianisty potwierdziły najwyższe laury na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. „Clara Schumann” w Niemczech, „Maria Canals” w Hiszpanii, „Luis Sigall” w Chile oraz „Dinu Lipatti” pod patronatem UNESCO w Bukareszcie.
Jest inspiratorem i artystycznym architektem powstałego 2011 r. w Limie (Peru) pierwszego na kontynencie południowoamerykańskim Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla tego regionu świata. Artysta czuwa nad jego przebiegiem jako prezes i członek Jury.
W 2014 powstał z jego inicjatywy Narodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina w Ekwadorze, którego jest dyrektorem artystycznym i członkiem jury.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej
Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Miasto Gorlice
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

WSTĘP WOLNY