Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konkurs – Małopolska Marzanna

13 marca 2015 @ 08:00 - 17:00

Szczegóły

Data:
13 marca 2015
Godzina:
08:00 - 17:00

Miejsce wydarzenia

Skansen Wsi Pogórzańskiej
Szymbark, Małopolska 38-311 Polska + Google Map

Regulamin konkursu „Małopolska Marzanna”  – piąta edycja

Konkurs pod honorowym patronatem
Marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowy

Organizatorem konkursu jest Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach – oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Województwie Małopolskim.

Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży szkolnej poprzez uczestnictwo w kultywowaniu regionalnych tradycji folklorystycznych, rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej oraz zdolności manualnych, a także promocja kultury ludowej Województwa Małopolskiego.

Tematem konkursu jest Małopolska Marzanna – kukła symbolizująca odchodzącą zimę,
a także wraz z nią przemijające nieszczęścia, choroby, zmartwienia nękające ludzi
w okresie zimowym.
Kukła- kolorystyką stroju lub poszczególnymi jego elementami może podkreślać swoją „małopolskość”. Poszczególne elementy figury muszą być odpowiednio połączone w celu uniknięcia destrukcji pracy podczas transportu. Oczekujemy na prace wykonane z ekologicznych materiałów (słomy, bibuły, papieru, bawełny, lnu) w rozmiarach od 0,7 do 2 metrów wysokości.

Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych (indywidualnie lub w grupach do trzech osób), a także dzieci i młodzież w wieku od 6 do 13 lat z placówek kulturalno-oświatowych (np. Młodzieżowe Domy Kultury, Gminne Ośrodki Kultury) również indywidualnie lub w grupach do trzech osób.

Ocenie podlegają wszystkie prace, które zostaną dostarczone osobiście lub przesyłką pocztową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12.03.2015 do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku lub do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na adres:
Skansen Wsi Pogórzańskiej 38-311 Szymbark
lub
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, ul. Wróblewskiego 10A, 38-300 Gorlice

Każda praca (indywidualna czy zbiorowa) powinna posiadać metryczkę z:
imieniem i nazwiskiem autora lub autorów
nazwą szkoły lub innej placówki, klasy oraz miejscowości
imieniem i nazwiskiem opiekuna artystycznego
nr kontaktowym telefonu opiekuna lub szkoły

Prace konkursowe zostaną ocenione przez komisję w składzie:
Leszek Brzozowski – kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku, Ewa Piotrowska-Kukla – kierownik Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego „Kasztel” w Szymbarku oraz Bogusława Błażewicz – etnolog z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.
Jury oceniać będzie: nawiązanie do tradycji, nowatorstwo artystyczne, staranność wykonania, pomysłowość, zgodność z warunkami regulaminu konkursu

Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych.
I kategoria – uczniowie klas 0-III
II kategoria – uczniowie klas IV-VI

Za najlepsze prace (zajęcie I, II, III miejsca) zostaną przyznane atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia. O rozstrzygnięciu konkursu, uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie do dnia 17.03.2015 r.

Wszystkie dostarczone prace będą zaprezentowane na wystawie w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku od 13 do 18 marca 2015 r.

Wręczenie nagród odbędzie się 19.03.2015 r. podczas imprezy plenerowej pt. „Pożegnanie zimy”, która rozpocznie się o godz. 10.00 w kasztelu w Szymbarku. Laureaci i uczestnicy konkursu wezmą udział w obrzędzie pożegnania zimy – uroczystym orszaku z Marzannami nad brzeg rzeki Ropy.

Postanowienia końcowe

Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane i przechodzą na własność Organizatora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania w celach promocyjnych prac zgłoszonych na konkurs.
Uczestnik konkursu oświadcza, że wyraża zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody; umieszczenia danych w materiałach publikowanych przez Organizatora i na stronie  Organizatora; promocji konkursu lub idei konkursu

Organizatorzy:
Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
oddział – Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku
tel. 18 351 1018, e-mail: [email protected]

Prowadzący konkurs: Anna Niemczyńska-Szurek, Barbara Wojnarska