Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kuszenie Śmierci

21 października 2015 @ 12:30 - 14:00

Szczegóły

Data:
21 października 2015
Godzina:
12:30 - 14:00

Miejsce wydarzenia

Sala Widowiskowa Koronka
Rynek
Bobowa, Małopolska Polska

Program „Kuszenie Śmierci” to opowieść o człowieku, który wiele razy mógł wybrać ciemną drogę, kuszony przez środowisko „artystyczne” najpierw w liceum, później na deskach teatru i planie filmowym. Jest to spowiedź artysty, który wiążąc swoje życie ze sceną muzyczną i filmem nigdy nie użył „wspomagaczy”, gdyż twórcze działania tak dalece pochłonęły jego umysł i serce, że zwyczajnie w ich mnogości wygrała wolność od używek i pasja.

Spotkanie z nim jest poznaniem historii człowieka, którego głęboka wiara w wartości płynące z Biblii oraz zauroczenie bogactwem daru jakim jest życie i jego nie przypadkowość zaprowadziły ku pragnieniu dzielenia się tym z młodym pokoleniem.

Najnowszym elementem programu jest blok poświęcony „cyberprzemocy”, uzależnieniom od komputera i internetu. Zwraca również szczególną uwagę na brak anonimowości w sieci. Artysta wskazuje na zagrożenia związane z używaniem wszelkich przedmiotów mobilnych i wpływu świata wirtualnego na świadomość i psychikę młodego człowieka. Podejmuje również próby wskazania wyjścia z tego typu uzależnień.

Podczas koncertu Pana Lecha Dyblika na sali panuje cisza, skupienie, wszyscy słuchają. Nie ma komentarzy, uwag i docinków. Nikt nie wychodzi w trakcie spotkania. Artysta dobrym słowem i gitarą kreśli ponury obraz rzeczywistości, w której żyje nasza młodzież – To miejsce, gdzie żyjemy to jeden wielki sklep z dopalaczami i nie zmieni tego żadna ustawa. Tylko twoje „nie” to zmieni.

Program pod kątem pedagogicznym, jest przygotowany w konsultacji ze specjalistami, którzy od lat mają do czynienia z problematyką uzależnień, a pod względem artystycznym i wykonawczym stoi na najwyższym poziomie.

Czas trwania – ok, 90 minut

fot. pszczynska.pl

1441961379_dyblik