Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Partyzancka Rekonstrukcja w Grybowie na „Podchełmiu”

4 czerwca 2016 @ 16:00 - 5 czerwca 2016 @ 19:00

Szczegóły

Początek:
4 czerwca 2016 @ 16:00
Koniec:
5 czerwca 2016 @ 19:00

Miejsce wydarzenia

Kaplica na Podchełmiu
Zdrojowa
Grybów,

Pierwszy weekend czerwca (04-05 czerwca br.) szykuje się naprawdę ciekawie. Miejski Dom Kultury w Grybowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Historii i Pułku Strzelców Podhalańskich przygotowali w tych dniach Rekonstrukcję Działań Partyzanckich w czasie II Wojny Światowej na Ziemi Grybowskiej. 


W pierwszym dniu (tj. sobota, 4 czerwca br.) na płycie rynku w Grybowie odbędzie się pokaz militari wojskowych oraz rekonstrukcja rozbicia hitlerowskiego więzienia połączona z uwolnieniem polskich patriotów (w godz. 16-17).

Drugi dzień rozpocznie się Mszą Św. odpustową z udziałem rekonstruktorów Oddziałów Partyzanckich w kaplicy na Podchełmiu o godzinie 11. Niedzielny program obejmuje również: występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej, rekonstrukcję historyczną, pokaz jazdy konnej. Impreza powinna się zakończyć około godziny 19.

Historycznym pokazom będzie towarzyszyć poczęstunek wojskową grochówką oraz regionalnym jadłem. Być może ujrzymy także pokaz paralotniarski o ile będzie sprzyjać pogoda. ZAPRASZAMY!

Lokalizację kaplicy na Podchełmiu można znaleźć TUTAJ!

plakat rekonstrukcja