Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXIV Biesiada u Bartnika

4 lipca 2015 @ 10:00 - 5 lipca 2015 @ 17:00

Szczegóły

Początek:
4 lipca 2015 @ 10:00
Koniec:
5 lipca 2015 @ 17:00

Miejsce wydarzenia

Sądecki Bartnik. Gospodarstwo pasieczne
Stróżach k/Grybowa, Małopolska 33-331 Polska + Google Map

Tradycyjnie, w pierwszy weekend lipca spotykamy się w Stróżach na dorocznym, radosnym, pełnym atrakcji święcie producentów i konsumentów miodów.

Dla pszczelarzy jest ono okazją do wzięcia udziału w dorocznej konferencji szkoleniowej, zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt pszczelarski, matki pszczele, węzę, literaturę fachową, a także do sprzedania w punkcie skupu pozyskanego w pasie- kach wosku i propolisu.

Konsumentów zapraszamy do zakupu najlepszych miodów odmianowych, tradycyjnych miodów pitnych oraz kosmetyków wyprodukowanych na bazie miodu i produktów pszczelich. Dla najmłodszych nie zabraknie miodowych łakoci. Punkty gastronomiczne oferować będą nie tylko gorące przekąski i napoje chłodzące, ale także specjały kuchni regionalnej. Na specjalnych wystawach zaprezentowane zostaną artystyczne efekty VII „Pleneru Karykaturzystów”. Janusz Łopucki wraz z synem Januszem przedstawią zbiór fotografii pt. „Kuba w obiektywie”.

Twórcy zaproszą na stoiska z rękodziełem ludowym i artystycznym, a Pan Józef Gucwa zaprezentuje „Cesarsko-Królewską Kuźnię Wojskową” oraz eksponaty militarne z I Wojny Światowej. Zapraszamy również do obejrzenia ciekawej wystawy Stanisława Bracha zatytułowanej „Miodem płynące” z projektu „Dwie Przestrzenie” opowiadającej o pszczołach, ich hodowli i niebezpieczeństwie ich zagłady.

Szczególną atrakcją będzie pokonkursowa wystawa Stowarzyszenia Karykaturzystów Polskich „Polityka w karykaturze – Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” .

 

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”
Stowarzyszenie „Nasza Ziemia Grybowska”
Karpacki Związek Pszczelarzy
organizują
Biesiadę u Bartnika XXIV
pod honorowym patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
oraz Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego
która odbędzie się w dniach
4 – 5 lipca 2015 r. w Stróżach k/Grybowa

biesiada_plakat