Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Tradycyjna kartka zamiast SMS-a? Czemu nie?!

19.03.2012 || Kategorie: Religia || Autor: Joanna Róż

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, życzenia zwykle odkładamy na ostatnią chwile. A może warto byłoby pomyśleć o tym już teraz i zrobić to w tradycyjny sposób .

Niezwykłą okazje do wprowadzenia tego planu w życie mieliśmy w ostatnią niedziele kiedy to młodzież z KSM-u wyszła nam naprzeciw sprzedając Wielkanocne pocztówki.

Pragnąc podtrzymywać zanikającą w dobie Internetu i telefonów komórkowych tradycję wysyłania kartek okolicznościowych z chrześcijańskimi wzorami chcemy jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Bobowej zachęcić do zakupu świątecznych pocztówek  z motywem Jezusa Zmartwychwstałego – mówi Anna  SZCZEPANEK  , prezes bobowskiego KSM.
W postępującej laicyzacji społeczeństwa na pocztówkach wielkanocnych widnieją obrazki zajączków, pisanek itp. W tych wzorach zatraca się sens Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego do każdego z 16 wzorów kartek dołączony jest także opis obrzędu śniadania wielkanocnego.

Kartki można było zakupić po każdej Mszy Świętej na placu kościoła parafialnego, natomiast w przyszłą niedzielę będą one rozprowadzane także w innych parafiach dekanatu bobowskiego.
Akcja objęta jest honorowym Patronatem Księdza Biskupa Administratora Wiesława Lechowicza, a patronat medialny objęło Radio RDN Małopolska oraz Gość Niedzielny.