Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Wyrecytowana wygrana

22.06.2012 || Kategorie: Bobowa, Konkurs || Autor: Paulina Kalamaszek

12 czerwca w Trzebini odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem ,,W trosce o słowo piękne i prawdziwe”. Zaszczytne pierwsze miejsce zdobył  Arkadiusz Wojtas, uczeń Gimnazjum w Bobowej.

Arek wraz z innymi uczniami reprezentował powiat gorlicki. Jury zachwycił swoją dykcją i interpretacją, o czym świadczy wygrana. Gratulował mu sam Krzysztof Jasiński- Krakowski aktor, reżyser i dyrektor teatru ,,STU”. Komisja oceniająca miała z pewnością nie lada wyzwanie zważywszy,że był to etap wojewódzki i prezentowany  poziom był bardzo wysoki. W jury zasiedli profesjonaliści, którzy na co dzień mają styczność z kulturą żywego słowa.

Arek przeszedł długą drogę zanim sięgnął po „złoto”. Wiele przygotowań, poświęcone godziny, przebyte eliminacje,  to wszystko sprawiło, że został doceniony i mógł pokazać swoje umiejętności.

– Arek bardzo dużo czyta, interesuje go poezja współczesna. Ma również wybitny talent i zdolności aktorskie, co zostało docenione przez pana Krzysztofa Jasińskiego – mówi Ewa Podobińska , polonista bobowskiego gimnazjum.

Repertuar był dowolny (wiersz i proza), więc uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mieli okazję się wykazać prezentując wyszukane „specjały”.

– Dużo czasu zajęło żeby teksty były dobrze  przygotowane. Chodzi o dykcję, interpretację, zrozumienie, i wyraz artystyczny. Najbardziej spodobała się przedstawiona przeze mnie  groteska Sławomira Mrożka –mówi zwycięzca Arkadiusz Wojtas.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!