Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 27 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Otwarci na zabytki !

28.07.2012 || Kategorie: Region, Społeczeństwo || Autor: Paulina Kalamaszek

Biblioteka publiczna w Krynicy Zdroju serdecznie zaprasza wszystkich miłośników okolic i historii do tworzenia specjalnego katalogu zabytkowych miejsc i obiektów.

Brane są pod uwagę zarówno zabytki z powiatów nowosądeckiego jak i gorlickiego. Wszystko to działa pod hasłem: Cyfrowy czyn społeczny „Otwarte zabytki”.

Udział w tej akcji może wziąć każdy. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, gdyż biblioteka w Krynicy-Zdroju uzupełnia informacje na stronie: otwartezabytki.pl

Pierwsza część akcji trwa do 7 sierpnia. W tym czasie tworzony będzie katalog poprzez regularne uzupełnianie podstawowych informacji o zabytkach: nazwy, adresu, daty powstania oraz współrzędnych GPS. Informacje na temat zabytku zostaną uznane za kompletne, w momencie gdy sprawdzi je i uzupełni przynajmniej trzech użytkowników.

Na chwilę obecną statystyki wykazują dość duże zainteresowanie. Portal ma 5287 aktywnych użytkowników, z czego 418 zarejestrowanych, a 4869 anonimowych.

Druga część projektu natomiast należeć będzie już do specjalistów. Dane wrzucone przez użytkowników portalu posłużą do stworzenia otwartego i pełnego serwisu o zabytkach.

Warto też wiedzieć, iż pod koniec sierpnia na stronie otwartezabytki.pl włączona zostanie aplikacja, dzięki której będzie można współtworzyć  zbiór i uzupełniać brakujące informacje.

Patronem akcji jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, Histmag.