Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
CreateJS export from torus_banner_960x200px_gorlice_v1a

Potrącił policjantów podczas ucieczki (AKTUALIZACJA)

14.04.2014 || Kategorie: Policja, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dwie godziny temu (14 kwietnia br, ok. godz. 20.00) w miejscowości Łużna przysiółek Zaborówka na drodze wojewódzkiej nr 977 na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2 w Łużnej potrąceni zostali dwaj policjanci z KPP Gorlice kontrolujący zatrzymany pojazd.

Kontrolowany kierowca Forda Focusa  na numerach rejestracyjnych powiatu  gorlickiego podał policjantom dokumenty po czym wrzucił bieg próbując uciec. Funkcjonariusze zostali przeciągnięci oraz poturbowani. Sprawca natomiast skończył w przydrożnym rowie uderzając w skarpę po czym został ostatecznie zatrzymany.

– Na chwilę obecną stan zdrowia policjantów jak również mężczyzny jest nieznany – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach.

Funkcjonariusze jak również kierujący fordem zostali zabrani do szpitala w Gorlicach. Na miejscu pracuje jednostka PSP JRG Gorlice oraz grupa dochodzeniowo śledcza wraz z biegłymi. Obecny był także Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik. Ruch odbywa się jednym pasem jezdni.

Aktualizacja:
Jak się okazało sprawcą wczorajszego zdarzenia jest 33 letni mieszkaniec Gorlic, który po opatrzeniu w szpitalu został osadzony w pomieszczeniach policyjnych. Obaj funkcjonariusze przebywają jeszcze w szpitalu jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

fot. Mateusz Książkiewicz