Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 28 listopada 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej w Szczytnie!

25.04.2014 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Region || Autor: Daniel Malski

Kilkanaście dni temu, a dokładnie 11 kwietnia br. odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do rywalizacji przystąpiło 30 uczestników z 13 szkół całej Polski. Wśród nich bobowianin Wojciech Wiejaczka oraz Katarzyna Król uczennica ZSOiZ w Gromniku.

Pomysł na konkurs narodził się 5 lat temu i był odpowiedzią na inne tego typu przedmiotowe zmagania. Wyższa Szkoła Policyjna podkreśla, że celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Policji.

Olimpiada składa się z trzech etapów: pierwszy z nich to rywalizacja na terenie szkół i polega na napisaniu pracy pisemnej na wybrany przez uczestnika temat. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu mają za zadanie rozwiązać internetowy test. Spośród nich wyłania się najlepszą trzydziestkę, która przechodzi do finału. Ostatni z etapów, finałowy odbywa się na terenie WSPol w Szczytnie i dzieli się na dwie konkurencje: egzamin ustny i test sprawnościowy.

Nagrodami dla laureata i finalistów są indeksy na wybrany przez uczestnika kierunek Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Tym samym jest to zwolnienie zwycięzców z postępowania rekrutacyjnego na studia pierwszego stopnia.

Ubiegłoroczny tytuł laureata olimpiady zdobyty przez mieszkańca Bobowej a zrazem ucznia ZSOiZ w Gromniku Daniela Rojka obroniła uczennica gromnickiego liceum Katarzyna Król. Warto natomiast podkreślić, że podium oraz oczywiście indeks zdobył także Wojciech Wiejaczka mieszkaniec Bobowej, tegoroczny maturzysta Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie.

– Nigdy nawet nie pomyślałam, że mogłabym zdobyć I miejsce w takim konkursie. Był to dla mnie wielki szok. Przygotowania zaczęłam już we wrześniu natomiast te intensywniejsze około miesiąc przed Olimpiadą. Łatwo nie było, gdyż wymagało to wielu poświęceń m.in spędzenia dużej ilości godzin ucząc się a także przygotowując do testu sprawności fizycznej.  Myślę, że konkurencje były trudne. Dałam z siebie wszystko by wypaść w każdej z nich jak najlepiej. Gdy komisja przeczytała, że zwyciężyłam nie wiedziałam co mam zrobić i czy to nie jest przypadkiem sen – tak swój udział w Olimpiadzie opisuje Katarzyna Król zdobywczyni tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, uczennica ZSOiZ w Gromniku.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: insp. dr hab. Izabela Nowicka – Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady Policyjnej, a także przedstawiciele PZU Życie S.A. oraz lokalnych władz. Fundatorem nagród było PZU Życie S.A w Olsztynie, Urząd Miasta Szczytno i Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

Laureatce i finalistom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w WSPol w Szczytnie. Młodzież zachęcamy za to do udziału w olimpiadzie już za rok!