Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Frytkownica napędziła strachu w Brzanie

27.08.2014 || Kategorie: Brzana, Straż pożarna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj wieczorem około godziny 19.40 rozległa się syrena strażacka wzywająca druhów do pożaru w miejscowości Brzana. Według pierwszych informacji ogniem objęty miał być dom jednorodzinny,.

– Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że od oleju który wykipiał z frytkownicy zapaliły się meble w jednym z pomieszczeń – mówi dowódca akcji asp. sztab. Ireneusz Janusz, PSP Gorlice. – Domownicy sami podjęli skuteczną próbę ugaszenia ognia. W tym momencie nasze działania będą polegać na oddymieniu oraz sprawdzimy powietrze w budynku na zawartość tlenku.

Niestety podczas dzisiejszej akcji pojawił się problem związany z lokalizacją miejsca zdarzenia. Domy w Brzanie są niejednokrotnie odsunięte od dróg gminnych, osłaniają je również drzewa i krzewy. Widoczność utrudniają liczne wzniesienia i kotliny. Ponieważ pożar był wewnątrz budynku ciężko było druhom namierzyć zagrożone domostwo. W takich przypadkach warto by jedna osoba z gospodarstwa wyszła do drogi by wskazać miejsce, bądź też znacznie oświetlić dom.

W akcji brały udział jednostki OSP Bobowa, OSP Jankowa, OSP Wilczyska oraz PSP Gorlice.