Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 22 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Policja podsumowuje majowy długi weekend

06.05.2015 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Jakub Oślizło

Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu gorlickiego w czasie długiego weekendu jak zawsze czuwała Policja. Dzięki obecności funkcjonariuszy okres od wieczoru 30 kwietnia aż do nocy 3 maja był bardzo spokojny – odnotowano tylko dwie kolizję oraz zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę.

– Pierwsze zdarzenie miało miejsce 2 maja o godzinie 13 w Śnietnicy – mówi asp. Grzegorz Szczepnek oficer prasowy gorlickiej Komendy Powiatowej. – Jak ustalono mieszkaniec Stawiszy kierujący samochodem Nissan, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zjechał do rowu przewracając samochód na dach. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy. Ukarany została mandatem karnym w kwocie 300 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

– Drugie zdarzenie miało miejsce następnego dnia o godzinie 16.00 na ul. Kościuszki w Gorlicach – kontynuuje rzecznik. Ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że mieszkaniec Jasła kierujący motocyklem HONDA nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na poprzedzający go inny motocykl HONDA. Wskutek uderzenia motocykl ten zderzył się z jadącym w tym samym kierunku motocyklem BMW, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki PEUGEOT Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca ukarany został mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Wśród odnotowanych zdarzeń wymieniane jest także zatrzymanie nietrzeźwego rowerzysty w miejscowości Łużna. Do ujawnienia doszło w sobotni wieczór. Mieszkaniec tej miejscowości miał w organizmie 0,73 promila alkoholu. Na mężczyznę nałożono mandat karny w kwocie 500 złotych. Po czynnościach został zwolniony.