Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Fatalna passa trwa…

Autor: Jacek Kieroński
Juniorzy bobowskiego klubu sportowego nie przędą w tym sezonie zbyt dobrze. Tym razem, w zeszłą sobotę (tj. 31 października br.), przegrali na własnym stadionie 0:1 z Sokołem Stary Sącz.

Od pierwszych minut gospodarze dominowali w środkowej części boiska, zepchnęli rywala do obrony i szukali swoich okazji. W 10 minucie świetną sytuacje na strzelenie bramki miał napastnik Łukasz Kieroński, który próbował przelobować bramkarza przyjezdnych, jednak piłka minimalnie przeleciała nad bramką. W późniejszej fazie gry większość podań odbywała się w środkowej części boiska. W 30 minucie kolejne szansy na otworzenie wyniku mieli: ponownie Łukasz Kieroński, a następnie Damian Radzik.

Końcówka pierwszej połowy była szczęśliwa dla gości. W 44 minucie Artur Orłowski wykorzystał swoją okazje po błędzie pomocnika Arkadiusza Joba strzelając zwycięską bramkę. Początek drugiej połowy to wymiana kilku akcji i dobra gra formacji obronnych ze strony KS Bobowej. Największe wrażenie zrobiła defensywa Bobowej, która rozbijała akcje piłkarzy ze Starego Sącza w jej początkowych fazach. W dalszej części gry większą inicjatywę wykazywali podopieczni Krzysztofa Flądro. Pomimo wielu prób, brakowało szczęścia, tak jak między innymi w 60. minucie, gdy swoją okazje miał Damian Radzik, jednak minimalnie chybił, a chwilę potem, w 78 minucie, Jacek Kieroński świetnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu kapitana Bobowej Łukasza Kierońskiego, jednak pewną interwencją popisał się bramkarz gości.

Ostatnie minuty były pełne kontrowersyjnych decyzji sędziów i bardzo twardej gry miejscowych zawodników. Mimo wielkich chęci i zaangażowania i optycznej przewagi gospodarzy, to Sokół wywozi z Bobowej cenne trzy punkty.

“Pomimo tego, że jest to kolejna porażka, chłopcy zostawili podczas tego meczu dużo zdrowia i charakteru na boisku. Dołożyli także dobrą grę wobec czego zasługiwali przynajmniej na remis. Do domów będziemy wracać bardzo smutni, tym bardziej, że to była twarda, zdecydowana walka.” – mówił po spotkaniu trener Krzysztof Flądro.