Juniorzy wygrywają na zakończenie rundy jesiennej

W sobotni poranek, (7 listopada br.) KS Bobowa rozegrała mecz 13 kolejki pierwszej ligi okręgowej. Bobowianie wygrali na wyjeździe z Barciczanką Barcice 2:1.

Od początku spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. O sukces nie było łatwo. Drużyna z Barcic już w 35 minucie objęła prowadzenie, wykorzystując spore zamieszanie w polu karnym. Bobowa w tej części gry miała kilka okazji podbramkowych: uderzali między innymi Miłosz Nidecki, Jacek Kieroński, Filip Świątański. Jednak za każdym razem brakowało szczęścia naszym piłkarzom.

Wyrównanie przyszło dopiero w drugiej połowie, a dokładnie w 57 minucie, gdy Szymon Świątański świetnie dograł do Jacka Kierońskiego. Ten z kolei wykazał się dużymi umiejętnościami rozpracowując defensywę Barciczanki, by następnie celnie zagrać piłkę do Miłosza Nideckiego, który po raz kolejny w tym sezonie nie zawiódł swojego zespołu. Bramka ta była motywacją dla zawodników KS Bobowa, co przełożyło się na drugi celny strzał. Tym razem Przemysław Flądro bardzo silnym uderzeniem z pierwszej piłki znokautował bramkarza miejscowych, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:1.

Przez cały mecz obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze. Świetnymi interwencjami popisał się także bramkarz Bobowej Arkadiusz Barczyk. Gratulacje należą się również obronie z Bobowej. Spotkaniem tym zakończyły się zmagania 13 kolejki I Ligi Okręgowej juniorów – Nowy Sącz, a tym samym zakończono jesienną rundę sezonu 2015/16.

– Graliśmy jako beniaminek, mimo to przed rozpoczęciem sezonu liczyliśmy na trochę więcej – dwunasta pozycja nie zadowala zawodników oraz kibiców, którzy do końca dopingowali swój zespół. Kończąc rundę mamy na koncie aż 7 porażek, 5 remisów i tylko 1 wygraną – komentują zawodnicy KS Bobowa.