Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

KS Bobowa zmierzyła się z IV ligową Ciężkowiczanką Ciężkowice

Piłkarze KS Bobowa w niedzielę, 28 lutego br. rozegrali na własnym boisku sparing w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2015/2016. Zespoły z Bobowej i Ciężkowic podczas kontrolnego meczu miały okazje do sprawdzenia formy zawodników. Spotkanie zakończyło się porażką naszej ekipy 1:2.

Zespół gospodarzy wyszedł na murawę w osłabionym składzie, mimo niedyspozycji kluczowych zawodników nasz zespół próbował walczyć. Rywale z Ciężkowic objęli prowadzenie w pierwszej części spotkania. Wynik 0:1 bojowo nastawił niebieskich, którzy odważnie grali w ofensywie brakowało natomiast siły przebicia. Goście podczas całego spotkania bardzo mądrze się bronili, wypychając naszych piłkarzy jak najdalej od swojego pola karnego.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na trybunach mogli zobaczyć jeszcze dwie bramki. Pierwsza z nich wpadła do naszej bramki po ewidentnym błędzie młodego i niedoświadczonego sędziego liniowego, który nie wychwycił pozycji spalonej. Piłkarze KS-u Bobowej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w 75 minucie doprowadzili do wyniku 1:2. Kilka minut później arbiter zakończył spotkanie.

Testowaniu ale i sprawdzeniu zgrania zawodników mają służyć m.in. takie spotkania. Bobowa zbroi się na walkę w lidze a czasu jest coraz mniej. Sezon ligowy rozpoczyna się już w kwietniu.