Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Kianto Velux okna Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 14 sierpnia 2020

W okresie świąt łatwiej o mandat!

25.03.2016 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dla jednych rozpoczyna się okres świątecznego wypoczynku, dla policji czas wzmożonych patroli, zwłaszcza ruchu drogowego. Funkcjonariusze WRD i nie tylko będą pilnować aby wszyscy podróżowali zgodnie z prawem. Rusza policyjna akcja „Wielkanoc 2016”.

– Już w najbliższych dniach spodziewajmy się większej liczby patroli ruchu drogowego również tych z wideorejestratorami, którzy będą kontrolować pojazdy nie tylko pod względem stanu technicznego, ale również obowiązkowego wyposażenia – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji. – Warto też uzupełnić płyn w spryskiwaczu albo wyposażenie naszego samochodu o brakującą gaśnicę, a przed wyjazdem zatankować pojazd do pełna, aby na drodze nie było niespodzianek.

Funkcjonariusze w całym kraju będą sprawdzać trzeźwość kierujących oraz to czy kierowca jak i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Nie zapomnijmy o fotelikach bezpieczeństwa lub tzw. podkładkach służących do bezpiecznego przewożenia dzieci.

W tym okresie nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy mają za nic przepisy ruchu drogowego a wykroczenia takie jak przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie w tym szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy przejazd na czerwonym świetle będą surowo karane – kończy policjant.

Za co możemy stracić prawo jazdy?

  • za przekroczenie prędkości o więcej niż 50km/h w terenie zabudowanym (dodatkowo 400-500zł mandatu i 10pkt karnych)
  • gdy wyprzedzamy na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany
  • za jazdę wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych
  • gdy omijamy pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia odblasków.

fot. Mateusz Książkiewicz