Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Sala pierwszej pomocy i ukwiecenie głównej ulicy? To zależy od nas!

21.06.2016 || Kategorie: Edukacja, Gmina Bobowa, Społeczeństwo || Autor: Mateusz Książkiewicz

Od soboty rozpoczęło się głosowanie na projekty, które przeszły pozytywną weryfikację w realizowanym po raz pierwszy Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Wśród wniosków, na które warto oddać głos, ponieważ dotyczą naszego miasta znalazło się „Ukwiecenie drogi wojewódzkiej w Bobowej” oraz „Pierwsza pomoc od podstawówki”.

W ramach budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego zostały złożone dwa wnioski, które dotyczą naszego miasta. Co ważne, na obydwa z nich można oddać swój głos, ponieważ jeden ma zasięg powiatowy a drugi subregionalny.

Jeden z wniosków o zasięgu powiatowym złożony został przez mieszkankę gminy Justynę Mucha, a dotyczy on realizacji zadania pn. „Ukwiecenie drogi wojewódzkiej w mieście Bobowa”. Projekt obejmuje posadowienie kwietników przy drodze wojewódzkiej w Bobowej oraz utworzenie figur kwiatowych przy zajezdni autobusowej, dzięki czemu poprawiłby się dotychczasowy krajobraz miasta. Koszt zadania to około 54 tysiące złotych.

Drugi wniosek o zasięgu subregionalnym (subregion sądecki) złożyli Bartłomiej Orzeł i Patryk Wicher pod nazwą: „Pierwsza pomoc od podstawówki”. Według założeń wnioskodawców, dzięki realizacji projektu ma szansę powstać kilka sal pierwszej pomocy w szkołach podstawowych z terenów powiatów gorlickiego, sądeckiego oraz limanowskiego. Pośród placówek wytypowanych do realizacji zadania jest m.in. szkoła podstawowa w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. W skład wyposażenia takiej sali będzie wchodzić: fantom osoby dorosłej, fantom dziecka, apteczka szkoleniowa, zestaw do imitacji ran oraz deska do przenoszenia poszkodowanego, a także pomoce dydaktyczne – komputer, rzutnik oraz tablica multimedialna. Koszt zadania to około 300 tysięcy złotych.

Dzięki obydwu przedsięwzięciom możemy uatrakcyjnić turystycznie nasze miasto oraz wyedukować najmłodszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. To czy wnioski zostaną zrealizowane zależy od głosowania, w którym udział mogą wziąć osoby powyżej 16 lat, mieszkające na terenie Małopolski.

Aby oddać głos na obydwa projekty wystarczy wybrać jeden z poniższych sposobów:

  • złożyć wypełnioną kartę do urny – w Urzędzie Marszałkowskim lub w Agendach Zamiejscowych, np.: ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz, al.Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów.,
  • elektronicznie poprzez stronę http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
  • korespondencyjnie na adres Urzędu Marszałkowskiego lub w jednej z Agend (liczy się data wpływu do Urzędu)

Przypominamy kody zadań:

PKGRT015. Ukwiecenie drogi wojewódzkiej w mieście Bobowa
SSADU006. Pierwsza pomoc od podstawówki

 

KARTĘ DO GŁOSOWANIA znajdziesz TUTAJ.

fot. ilustracyjne

mIMG_9787