Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 25 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Wypadek sparaliżował ruch na drodze wojewódzkiej. Dwie osoby ranne! (AKTUALIZACJA)

17.06.2016 || Kategorie: Policja, Wypadki || Autor: Łukasz Kieroński

Wczorajszego wieczoru (16 czerwca br.) na drodze wojewódzkiej nr 981 (Tarnów-Krynica) nieopodal stacji paliw „Szpila” w miejscowości Bobowa doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, obydwie przewiezione do gorlickiego szpitala.

Według wstępnych informacji przekazanych przez świadków, doszło do zderzenia czołowo-bocznego, jednak dokładne ustalenia w tej sprawie prowadzi policja.

– O godzinie 19:33 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Bobowa – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe marki Volkswagen: Polo i Golf. Poszkodowanymi w wyniku zderzenia zostali: kierowca polo oraz pasażerka golfa. Na miejscu pracowała policja, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz strażacy, dwa zastępy PSP i zastęp OSP Bobowa, w sumie 11 ratowników. Droga wojewódzka została całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Naszym zadaniem była likwidacja wycieków płynów eksploatacyjnych oraz doprowadzenie do porządku nawierzchni w miejscu zdarzenia. Osoby poszkodowane zostały zabrane do gorlickiego szpitala. 

Zdarzenie komentuje również rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach – st. asp. Grzegorz Szczepanek: – Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem VW Golf (mieszkaniec Siekierczyny) wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy VW Polo (mieszkaniec Brzanej). Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego kierowca VW Polo i pasażerka VW Golfa doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Bobowej.

fot. Łukasz Kieroński