Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

KS Bobowa zwycięża w drugiej rundzie Pucharu Polski

W niedzielę, (24 lipca br.) na stadionie w Szymbarku odbył się drugi mecz eliminacyjny do Pucharu Polski pomiędzy KS Bobowa a LKS Szymbark. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla zespołu z Bobowej, a bramki strzelali kolejno: Marek Magiera i Krzysztof Flądro.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy przez ponad większość czasu posiadali piłkę, zaś zawodnicy Szymbarku nastawiali się na ataki z kontry. Gospodarze byli byli bardzo blisko strzelenia gola w 7 minucie, kiedy to po faulu bramkarza KS Bobowa – Mateusza Gucwy na napastniku Szymbarku, zawodnik wykonujący rzut karny trafił, ale tylko w słupek.  Pomimo jedynego błędu na samym początku spotkania, gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w defensywie.

Po przerwie, bobowianie ponownie bywali częściej widywani przy piłce. W ciągu 45 minut drugiej połowy stworzyli sobie wiele podbramkowych, dopiero w 80 minucie po fatalnym błędzie bramkarza miejscowej drużyny bramkę technicznym strzałem zdobył Marek Magiera. Niespełna minute później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Klub sportowy z Bobowej nie zaprzestał jednak swoich ataków i po kilku minutach po strzale Krzysztofa Flądry zdobył drugiego, jak się okazało zwycięskiego gola. Przed ostatnim gwizdkiem atmosfera na boisku była bardzo zaostrzona, sędzia pokazała kilka żółtych i czerwonych kartek. Bobowianie wygrali w Szymbarku wynikiem 1:2, dzięki czemu w wielkim stylu awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski, w której zmierzą się z zespołem LKS Łużna.