Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 stycznia 2021
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Zapowiedź inscenizacji stanu wojennego. Starcia z MO i ZOMO.

10.12.2016 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Kieroński

W niedzielę (11 grudnia) na rynku w Bobowej odbędzie się inscenizacja wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. , przygotowana po raz drugi przez Stowarzyszenie Miłośników Historii 1 PSP Nowy Sączu przy udziale zaprzyjaźnionych rekonstruktorów z innych stowarzyszeń.
Widzowie obejrzą m.in. piesze i zmotoryzowane patrole Milicji Obywatelskiej i ZOMO, kontrole przechodniów oraz przemarsz demonstrantów, zakończony starciem z „siłami porządkowymi”.

Widowisku historycznemu, odtwarzającemu wydarzenia sprzed 35 laty będzie towarzyszyć wystawa eksponatów i dokumentów związanych z „Solidarnością”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w rekonstrukcji wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Mile widziane stroje z okresu stanu wojennego – zachęcają organizatorzy.

W rekonstrukcji wezmą udział stowarzyszenia: PTH Nowy Sącz, G.R. H Gorlice 1915, Żandarmeria Nowy Sącz, Błyskawica Nowy Targ, G.R.H. 3 Pułk Strzelców Podhalańskich oraz uczniowie ZSZ w Bobowej, a wszystko rozpocznie się się o godz. 15:00.