Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

ZSO Bobowa w akcji „Szukamy Haka na Raka”

09.04.2017 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Zdrowie || Autor: Jacek Kieroński

W czwartek, 6 kwietnia br. w ramach Ogólnoszkolnej Kampanii Promocji Zdrowia ,,Szukamy Haka na Raka” odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących z lekarzem – Zofią Szarą, ordynatorem oddziału onkologii w Gorlicach, specjalistą chemioterapii nowotworów i specjalistą chorób wewnętrznych.

Słowa piosenki Edyty Geppert ,,Kocham Cię życie”, którą na początku spotkania zaśpiewała Wiktoria Chmielowska, miały ukazać cel prowadzonych w szkole działań z zakresu promocji zdrowia. Grzegorz Baran prowadzący całe spotkanie, zwrócił uwagę zgromadzonym na fakt, iż przez cały rok szkolny zachęcamy ich do dbania o życie swoje i innych różnymi akcjami. Zarówno większymi – ogólnoszkolnymi, jak i klasowymi. Staramy się promować zdrowy styl życia ukazując im, że to jak żyjemy, ma wpływ na nasze zdrowie. W bieżącym roku szkolnym przeprowadzonych akcji było wiele, m.in.: w październiku Ogólnoszkolny Dzień Zdrowego Odżywiania, Ogólnoszkolna Olimpiada Wiedzy O Zdrowiu i Zdrowym Żywieniu, następnie wielokrotne akcje krwiodawstwa, międzyklasowe rozgrywki w piłkę siatkową oraz rozgrywki między naszymi uczniami a uczniami gimnazjów i mieszkańcami internatu, warsztaty z profilaktyki uzależnień w ramach godzin wychowawczych i wiele innych, o których można poczytać na naszej stronie internetowej.

Pani Doktor zgodziła się spotkać z uczniami pomimo wielu swoich służbowych obowiązków. W swoim wystąpieniu przekazała uczniom kilka cennych informacji o profilaktyce chorób nowotworowych, zwróciła uwagę na fakt, że już wyniki podstawowych badań, takie jak morfologia, mogą sygnalizować początek choroby, a wczesna diagnoza stanowi duży krok do sukcesu w walce z nowotworami.

Fot. Jacek Kieroński.