Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Debiut KS Bobowa w “okręgówce”. Porażka z AKS Ujanowice

Autor: Łukasz Kieroński
Wczoraj, 13 sierpnia br. piłkarze KS Bobowa rozpoczęli zmagania w rozgrywkach ligowych. W inauguracyjnym meczu, nowosądeckiej ligi okręgowej, nasi zawodnicy przegrali na własnym stadionie 0:2 z drużyną AKS Ujanowice.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane. Bobowianie tworzyli sytuacje pod bramkowe aż w 21 minucie Krzysztof Olszewski wykorzystał jedną z nich posyłając piłkę do bramki rywali, niestety sędzia doszukał się u niego spalonego i gola nie uznał. Otwarcia wyniku dokonali ostatecznie zawodnicy AKS Ujanowice, kiedy to Daniel Pławecki strzelił gola w 32 minucie.

We znaki bobowskim piłkarzom dała się agresywna gra gości. Faulowani zostali Damian Nowak oraz Szymon Świątański, którzy z powodu kontuzji musieli opuścić boisko. Druga bramka dla UKS Ujanowic wpadła w 81 minucie i to ona jednoznacznie oddaliła KS Bobowa od pierwszych punktów w lidze. Na koniec spotkania w 90 minucie meczu drugą żółtą kartke otrzymasz obrońca KS-u Krzysztof Flądro za drugi faul na przeciwniku, przez co musiał opuścić boisko.

Tuż przed rozpoczęciem meczu zostało wręczone przez Zbigniewa Augustyna prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorlicach trofeum za mistrzostwo seniorów w gorlickiej A klasie w poprzednim sezonie oraz trofeum dla drużyny juniorów starszych za mistrzostwo w drugiej lidze gorlickiej.

Sponsorem relacji jest P.P.H. LIBROPOL Sp.J.