Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowa broń gorlickiej „drogówki”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Policjanci ruchu drogowego w Gorlicach dysponują nowym urządzeniem, które będzie wspomagać ich walkę z piratami drogowymi. Jest to najnowszej generacji laserowy miernik prędkości.

Urządzenie zostało zakupione przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.  Przekazanie urządzenia jest potwierdzeniem bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Komendą Powiatową Policji w Gorlicach. Świadczy również o niezwykłej dbałości kierownictwa MORD-u o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Laserowy miernik prędkości TruSpeed to następca legendarnego przyrządu UltraLyte, który jest wykorzystywany przez Policję w ponad 70 krajach. TruSpeed nie tylko dokonuje pomiarów prędkości, oblicza także czas przejazdu i odległość pomiędzy dwoma pojazdami (funkcja opatentowana przez firmę LTI). TruSpeed pozwala na punktowe namierzanie pojazdów na dowolnej liczbie pasów ruchu i dowolnym natężeniu ruchu, co jest podstawową zaletą urządzenia. To policjant decyduje o tym co mierzy a nie urządzenie, tak ja to jest w przypadku tradycyjnych radarów.
TruSpeed został wyposażony w funkcję neutralizacji urządzeń zakłócających pracę lasera (tzw. jammerów), która pozwala zarówno wykonać pomiar prędkości pojazdu jak i poinformować obsługującego urządzenie o włączonym jamerze w namierzanym pojeździe.

 

mł. asp. Grzegorz Szczepanek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy