Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa o wielkim sercu!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Już od 7 rano przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej młodzi wolontariusze zbierali datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku cała zebrana kwota będzie przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Kwestę w Bobowej od kilku lat prowadzą uczniowie ze sztabu orkiestrowego  Zespołu Szkół w Gromniku. Formalności z założeniem i prowadzeniem zbiórki są spore, dlatego od kilku lat dowozimy naszych wolontariuszy do różnych miejscowości w których takiego sztabu nie ma.  W tym roku najdalej “gramy” w Ptaszkowej – mówi Iwona, koordynatorka zbiórki w Bobowej z ramienia Sztabu WOŚP ZS w Gromniku. Po południu w Gromniku jest mecz siatkówki, jak również “Światełko do nieba” a wszystko po to by zachęcić ludzi do jak największej ofiarności.

Zbiórkę w Bobowej zakończono około godziny 12, a kwota jaką zebrano to 1867,87zł.  Tegoroczna kwota jest o połowę wyższa niż w poprzednim roku, wtedy zebrano ok. 1250zł.  Jak widać serca bobowian są coraz bardziej otwarte na pomoc. Warto pamiętać że sprzęt medyczny zakupiony przez Orkiestrę trafia do całej Polski, tak więc każdy z nas może być nim ratowany.

O tym jak jeszcze można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można przeczytać TUTAJ…

Wśród aukcji z których dochód trafia na orkiestrowe konto można znaleźć prawdziwą perełka dla miłośników koni i jazdy konnej: WIOSENNY RAJD KONNY PO BESKIDZIE NISKIM -Wysowa

Nasz portal również włączył się w akcje wspólnego grania do wylicytowania na aukcje.wosp.org.pl jest reklama na naszym portalu w dowolnym miejscu reklamowym.

Zapraszamy do wspólnego GRANIA!  SIE MA!

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy