Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Bóg się rodzi” w Bobowej.

Autor: Joanna Róż
W kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbył się wczoraj wyjątkowy koncert kolęd. Swoje aranżacje zaprezentował chór parafialny "Cantate Deo"  oraz orkiestra dęta z Siedlisk.

Do przyjścia na dzisiejszy wieczór kolęd skłonił mnie przede wszystkim występ orkiestry dętej z Siedlisk – mówi jedna z uczestniczek koncertu. Specjalnie poświęciłam swoje niedzielne popołudnie by móc posłuchać tej wspaniałej muzyki.

Spotkanie kolędnicze poprowadzili – Barbara Kowalska i  Robert Motyka. Jako pierwsi swój repertuar zaprezentowali chórzyści z Bobowej pod przewodnictwem S. Heleny, następnie Orkiestra na czele z Janem Zygmuntem. Koncert został zwieńczony wspólnym wykonaniem kolędy obu grup muzyczny wraz z zgromadzoną publicznością, która nagrodziła występ gromkimi brawami. Artyści odwdzięczyli się bisami.

Mecenasem kolędowania w Bobowej jest ksiądz dziekan Marian Jedynak – informuje Jan Zygmunt, dyrygent orkiestry. To on jest duszą tych spotkań, zaprasza wykonawców i czuwa nad organizacją. Dzisiejszy skład orkiestry był mocno zdziesiątkowany przez choroby, mróz ale nie przeszkodziło to by grać na chwałę Pana. Spisała się również publiczność która jak można było wyczuć odbierała muzykę sercem i duszą. Dziękujemy tym którzy przybyli.

Koncert kolęd w bobowskiej parafii zapoczątkowała Urszula Rojek –śpiewaczka.

fot. M. Książkiewicz, J. Róż

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy