Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Likwidacja szkoły w Sędziszowej?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wiadomość o likwidacji szkoły w Sędziszowej dotarła do naszej redakcji poprzez formularz kontaktowy. Na szczęście znajdująca się tam szkoła, nadal będzie edukować miejscowe dzieci.

Więcej informacji w tej sprawie uzyskaliśmy u burmistrza Bobowej Wacława LIGĘZY.

Prawda jest taka że szkoła będzie nadal funkcjonować jako publiczna, z tą tylko zmianą że prowadzić ją będzie osoba fizyczna, obecna dyrektor szkoły Maria Bartoszek – mówi Wacław LIGĘZA, burmistrz Bobowej. Jako samorządowcy mamy ogromne zaufanie do dotychczasowej dyrektor. Jesteśmy przekonani, że poprowadzi szkołę tak jak czyni to do tej pory czyli utrzymując odpowiedni poziom. Najważniejsze jest jednak to, że nauczyciele mający stałą umowę w tej szkole będą mieli złożoną ofertę dalszej pracy.  Różnica będzie tylko taka, że zatrudnienie będzie w oparciu o kodeks pracy, a nie o kartę nauczyciela.  Tak więc nikt nie straci pracy, a dzieci nadal będą miały blisko do szkoły. Mało tego,  planujemy dowozić dzieciom do tej szkoły gorący posiłek, tak jak to jest w Siedliskach, Bobowej. Przekształcenie szkoły w ten sposób jest koniecznością przed idącymi cięciami w finansach publicznych. Lepiej by  szkoła utrzymała się w takim kształcie niż została zlikwidowana. 

W sprawie reorganizacji szkoły odbyło się, w niedziele 22 stycznia,  zebranie wiejskie w którym uczestniczyli m.in.: burmistrz Bobowej, sołtys,  senator Stanisław Kogut oraz mieszkańcy.  Szkoła w Sędziszowej jest jedną z 7 szkół w gminie Bobowa, zatrudnia 9 nauczycieli którzy uczą 31 dzieci.  Nauczyciele tam pracujący obawiają się tylko jednego – dotychczasowe umowy były na czas nieokreślony obecne mają być już na określony. Będzie to miało wpływ na zdolność kredytową zatrudnionych oraz na okres wypowiedzenia.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy