Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przegląd Zespołów Jasełkowych w Bobowej

Autor: Joanna Róż
W niedziele 22 stycznia w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa odbył się XII Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych. Swoje programy artystyczne zaprezentowało 7 grup z Gminy Bobowa , w przedziale wiekowym od 6 do 13 lat.
Przegląd zespołów Jasełkowych w Bobowej

Były  to grupy :

II i IV kl. ze Szkoły Podstawowej w Jankowej,
IV i VI kl. ze Szkoły Podstawowej w Jankowej,
II i III kl. ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach,
II a i II b kl. ze Szkoły Podstawowej w Bobowej,
Zespół Teatralny „ Teatrzyk pod ławka” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach,
Zespół Teatralny „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej,
O-II kl. ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej.

Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje programy w różnych konwencjach , przez co cała impreza była bardzo dynamiczna i ciekawa .Jak na jasełka przystało  nie mogło  zabraknąć tradycyjnego przedstawienia  Jezusa w żłobie ze Świętą Rodzina. Innym ciekawym akcentem była  uwspółcześniona wersji  anioła korzystającego z telefonu komórkowego. Każda grupa była bardzo zaangażowana w wystawienie spektaklu, a na ich twarzach malował się uśmiech i zadowolenie  po odegranej scence.  Ogromna uwagę przykuwały stroje małych artystów, wyróżniające się swoja mnogością barw i pomysłowością. Imprezę poprowadził dyr. Gminnego Ośrodka Kultury- Bogdan Krok .

W szkołach na terenie naszej gminy kwitnie działalność teatrów amatorskich – mówi dyr. Bogdan Krok, dlatego przegląd ten cieszy się taką popularnością. Dla nas jako organizatorów bardzo cenną cechą jest to że w grupach teatralnych prezentują się dzieciaki od zaledwie kilku do kilkunastu lat. Dla większości uczestników przeglądu jest to pierwsze zetknięcie ze sceną ale jak się później okazuje, nie ostatnie. Widujemy je potem w Gminnym konkursie recytatorskim i Gminnym Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży. Za dziećmi przyjeżdża wielu rodziców chcących zobaczyć swoje pociechy na scenie. Przyjeżdżają babcie ,dziadkowie ,ciocie i wujkowie. Na sali tworzy się fajna familijna atmosfera a to wartość bezcenna.

Jasełka to widowisko poświęcone Bożemu Narodzeniu, które jest głęboko osadzone w tradycji chrześcijańskiej. Za twórcę i prekursora tego rodzaju spektaklu uznaje się  św. Franciszka z Asyżu -założyciela zakonu franciszkanów, który w noc Wigilijną roku 1223 urządził w Greccio pierwszą w dziejach szopkę bożonarodzeniową.

 

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy