Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młode Talenty Bobowej…

Autor: Łukasz Augustyn
Każdy z nas ma talent, lecz po prostu nie każdy potrafi go odkryć. Wczoraj, 9 lutego w Zespole Szkół w Bobowej uczniowie prezentowali w jakie talenty zostali obdarzeni. Pokaz pt. „Młode Talenty Bobowej” poprowadziły Mariola Job i Justyna Klimek.

Podczas występów można było zobaczyć aż 95 uczestników w sześciu kategoriach. Była to już II edycja konkursu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli wystąpić w kategoriach: śpiew, recytacja, taniec, gra na instrumencie, praca plastyczna oraz nietypowe umiejętności. Na Sali nie mogło również zabraknąć jurorów w składzie:  Teresa Groń (rodzic), Teresa Job (rodzic),  Bogdan Krok (dyrektor Centrum Kultury w Bobowej) oraz nauczyciele:  Danuta Tarasek (w-ce dyrektor szkoły),  Ewa Potoczek,  Marta Michalik, Lidia Łaś oraz uczniowie Klaudia Wójtowicz i Arkadiusz Wojtas. Podczas występów uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie ze stresem i bardzo ciekawie się prezentowali.
W kategorii plastycznej konkursu Młode Talenty Bobowej wzięło udział 53 osoby. Po zakończeniu przesłuchania każdy młody artysta został uhonorowany dyplomem za swoją pracę, dzięki czemu każdy mógł czuć się zwycięzcą. Komisja zadecydowała o nie przyznawaniu tradycyjnego pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, natomiast wyróżniła i nagrodziła dwóch wykonawców. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, natomiast wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali upominki sfinansowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nad przebiegiem konkursu opiekę sprawował dyr. mgr Adam Urbanek.

Jak wrażenia z dzisiejszego konkursu?
Na pytanie odpowiada Bogdan Krok, dyrektor CKiP w Bobowej:

Super sprawa. Pomysł by przeprowadzić  konkurs „Młode Talenty Bobowej” należał do s. Filipiny i myślę że jest wart powtarzania w następnych latach.  Poza tym bardzo ciekawa forma oceniania tzn. każdy dostał dyplom do którego komisja oceniająca dokleiła karteczki z uwagami np. „Super”, „Melodyjnie”, „Podobało mi się”.

Jaki przepis dałby Pan młodym artystom by mogli wykorzystać dzisiejszy występ w przyszłości?

Bogdan Krok:  Myślę że różne są fascynacje w każdym wieku. Rodzice powinni pomagać w rozwoju i poznaniu talentów swoich małych pociech. Na pewno takie jak dzisiejszy  konkurs dają możliwość sprawdzenia się w śpiewie czy też tańcu.

O organizację konkursu zapytaliśmy pomysłodawczynię, siostrę Filipinę która uczy w bobowskim zespole szkół.
Co skłoniło siostrę do organizacji dzisiejszego konkursu Młode Talenty Bobowej?

Siostra Filipina, Małgorzat Włoch:  Dzieci lubią prezentować swoje umiejętności, uzdolnienia, sprawia im to radość oraz ogrom uśmiechu co jest dla mnie motywacją do organizacji takich jak dziś przeglądów.  Młode talenty prowadzę od kilku lat, natomiast w Bobowej jest to druga edycja. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci.

fot. Joanna Róż

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy