Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jakość paliw w Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak co roku na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikowano raport Inspekcji Handlowej dotyczący wyników kontroli jakości paliw w stacjach i hurtowniach z całej Polski. Na liście znalazła się również Bobowa.

Badania laboratoryjne próbek paliw: benzyny i oleju napędowego dokonano na stacji  FH Robert Żaba Bobowa ul. Grunwaldzka 67 w dniu 22 września 2011 roku. Wyniki jakościowe obu paliw w dniu kontroli spełniały wymagania rozporządzenia Ministra Gospodarki. Tak więc śmiało i bez obaw możemy tankować w tejże stacji.

Podobną kontrolę przeprowadzono jeszcze w dwóch innych stacjach z powiatu gorlickiego, były to:  Dariusz Pyrz 38-300 GORLICE, ul. Dukielska 83 oraz PKN ORLEN S.A. nr 137, 38-340 BIECZ, ul. Przedmieście Dolne 2 (Bliska). Wyniki próbek paliw tychże stacji również spełniały wszelkie wymogi.

W całej Polsce od 13 stycznia do 31 grudnia 2011 roku skontrolowano ok. 980 punktów sprzedających paliwo (w tym 63 z małopolski). Stacje do kontroli wybrano poprzez losowanie, a także gdy istniało podejrzenie o złej jakości paliwa.

Więcej nt temat można przeczytać na stronie UOKiK – czytaj…

źródło: UOKiK
fot. Joanna Róż

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy