Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 27 lipca 2021

Święta – dobry czas dla złodziei

22.03.2012 || Kategorie: Policja || Autor: Paulina Kalamaszek

Święta, święta, a wraz z nimi wiadomo- czas wielkich zakupów, ale nie zapominajmy, że właśnie w tym okresie spotkać można dużą liczbę złodziei czy oszustów. Jak wiadomo ludzie posiadają wówczas większą sumę pieniędzy, a dla bandytów  jest to dobra okazja by zarobić.

W tzw. ”szale zakupów” , pośpiechu, tłoku nie trudno o kradzież kieszonkową, więc czujność na pewno się przyda. Bardzo często ofiarą złodziei padają starsze osoby, które swą szczodrością i uprzejmością „pomagają”  przestępcom. Złodzieje mogą przybierać różne formy wyłudzenia pieniędzy. Bardzo często chodzą po domach oferując rożnego rodzaju produkty, towary bądź inne rzeczy. Przykładem tego może być sytuacja, która miała miejsce 19 marca br. w miejscowości koło Gorlic.

Do jednego z domów, zamieszkałego przez starsze małżeństwo, zapukały dwie kobiety oferujące do sprzedaży dywany. W czasie, kiedy jedna prezentowała towar zajmując domowników, druga przeszukała ich dom. Po wyjściu kobiet okazało się, że z domu zniknęło kilka tysięcy złotych, wszystkie oszczędności domowników – mówi mł. asp. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Warto więc sprawdzić z kim „wchodzi się w interes”, bo jak się okazuje nie trudno dać się oszukać.

 

źródło: KP Gorlice