Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 23 października 2021

Bobowanie na odsiecz zdrowiu

06.04.2012 || Kategorie: Zdrowie || Autor: Sabina Janus

Jutro – 7 kwietnia, obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO – organizacja działająca w ramach ONZ, zajmująca się ochroną zdrowia, zaproponowała działanie pod hasłem „Starzenie się i zdrowie”. My, zachęcamy wszystkich Bobowian do aktywnego włączenia się do tej akcji.

Jak wszyscy doskonale wiemy, zdrowia nie da się kupić za żadne pieniądze. W dobie dzisiejszych czasów, w których dominuje stres, praca po godzinach i przemęczenie, szybciej zapadamy na tak zwane choroby cywilizacyjne, a co za tym idzie szybciej się starzejemy. Coraz częściej zmagamy się także z otyłością, która jest spowodowana brakiem ruchu. Światowa Organizacja Zdrowia w tym roku ma na celu wypromowanie zdrowego stylu życia i zwrócenie uwagi na to jak dbać o siebie, by jak najdłużej zachować młodość i sprawność fizyczną.

Wiek nie gra roli. Każdy z nas może uprawiać sport, którego dyscyplin jest tak wiele, że na pewno wszyscy znajdziemy coś dla siebie. Ważna jest także odpowiednia dieta, bogata w warzywa, owoce i ryby, odpowiedzialne za pracę naszego serca, mózgu oraz układu odpornościowego i zwalczanie wolnych rodników. Wyciągnijmy zatem zakurzony po zimie rower, czy kijki do popularnego ostatnio nordic walking i postarajmy się z nich zrobić swoich najlepszych przyjaciół, pomagających nam promować modę na zdrowie. Dodatkową motywacją może być zbliżające się wielkimi krokami lato, podczas którego każdy z nas chciałby wyglądać dobrze i być może zrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów po zimie. Wspomnijmy jeszcze, że jutro wypada także Wielka Sobota, podczas której święcimy pokarmy. Może warto zacząć od spacerku z koszykiem i ominąć korki na parkingu przed Kościołem.

A więc żyjmy zdrowiej, uprawiajmy sporty i dbajmy o siebie!

 

 

fot. floryn.pl