Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowianie chyżo czmychnęli na podium!

Autor: Sabina Janus
O godzinie 9.30 w Centrum Kultury w Bobowej zapaliły się dziś długopisy w rękach uczniów, biorących udział w XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla szkół ponadgimnazjalnych.

Podkreśleniu wiarygodności oprócz dwóch laureatów z Bobowej, udział w dyktandzie wzięła także jedna z naszych portalowych redaktorek.

Tekst dyktanda skonstruowany w formie listu, dotyczył Unii Europejskiej. Uczniowie zmagali się ze słowami typu „czteroipółletni” czy „arcytrudny”, ale jednak najtrudniejsze dla uczestników okazało się słowo „czmychnął”. Jak stwierdzili uczniowie tej i poprzednich edycji dyktando nie było jednak arcytrudne, a nawet łatwiejsze niż rok temu. Zwycięzcą okazał się Paweł Gryzło ZSO w Bobowej. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Aleksandra Bąk z ZSZ Biecz i Grzegorz Pruś także z Bobowej. Nagrody książkowe dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Dla odreagowania stresu po konkursie, uczniowie obejrzeli sztukę pt. „Kartoteka” Tadeusza Różewicza w wykonaniu młodzieży z bobowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Dodać należy, iż grupa teatralna przygotowywana przez panie: Małgorzatę Grygiel i Annę Kamień zajęła I miejsce w  Powiatowym Konkursie Teatralno – Recytatorskim im. Jana Pawła II. Gratulujemy zwycięzcom obu konkursów i mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal chwalić się osiągnięciami bobowskiej młodzieży, która po raz kolejny okazała się najlepsza!

fot. Joanna Róż

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy