Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Długi weekend-zadbajmy o bezpieczeństwo

Autor: Paulina Kalamaszek
Rozpoczęcie weekendu majowego nie dla wszystkich było dobre. Od 27  do 29 kwietnia na terenie powiatu gorlickiego doszło do 9 wypadków drogowych.  Zatrzymano także dwóch nietrzeźwych kierowców.

Nietrzeźwego rowerzystę policjanci ujawnili w sobotę o godzinie 21.40 w Libuszy – mówi mł. asp. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej w Gorlicach. Mieszkaniec tej miejscowości kierował rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie do pomiaru wykazało 0,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Tego samego dnia o godzinie 22.55 w Gorlicach na ul. Stawiska mieszkaniec Gorlic kierował VW Golf znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się 1,2 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Obaj kierujący za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem – dodaje policjant.

Funkcjonariusze policji apelują  o ostrożność i rozwagę podczas jazdy. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a obok nas przejeżdżają, czy przechodzą inni ludzie. Każdy niech spędzi ten weekend spokojnie, a wszystkim wybierającym się w dalszą trasę życzymy szerokiej drogi!

Źródło: KP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy