Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Matura w Bobowej – odsłona pierwsza

Autor: Sabina Janus
No i już po! Wszyscy maturzyści z ZSO i ZSZ z Bobowej mogą już odetchnąć z ulgą po pierwszym dniu maturalnego maratonu, który rozpoczynał arkusz z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Ciekawe, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że „matura to bzdura”?

Tuż przed tym jak długopisy zapaliły się w rękach uczniów, redakcja Bobowa24 zrobiła krótki wywiad wśród zestresowanej młodzieży, której poczucie humoru jak się okazuje nie opuszcza ani na chwilę. O maturze rozmawialiśmy z Mateuszem Boguszem, tegorocznym abiturientem.

Bobowa24: Jak nastrój przed maturą?

Mateusz Bogusz: Nastawienie jest bardzo pozytywne, widzę dużo młodzieży…inteligentnej! Wszyscy rozmawiają o lekturach. Gorzej będzie we wtorek, bo wszyscy będą rozmawiać o matematyce, a to już mniej przyjemny temat.

Bobowa24: Jakiego tematu się obawiacie i czego Wam życzyć?

M.B.: Obawiamy się tematu związanego z językiem polskim (śmiech) a dokładniej jakiejś lektury (śmiech). Nie chcielibyśmy „Potopu”. Radość sprawił by nam „Pan Tadeusz” albo „Nad Niemnem”, a już najlepiej jakby ten Pan Tadeusz był nad Niemnem, wtedy przynajmniej mieli byśmy pewność, że każdy by zdał (śmiech).

Nasi maturzyści o 9.00 zasiedli w ławkach. Po dokonaniu wszelkich formalności, przystąpili do pisania egzaminu dojrzałości z języka polskiego trwającego 170 minut. Młodzi ludzie, którzy porwali się na poziom rozszerzony z języka polskiego, będą musieli poczekać na swoją kolej do poniedziałku. Dzisiejsze tematy wypracowań dotyczyły analizy III części „Dziadów” Adama Mickiewicza lub porównania postaci z „Ludzi bezdomnych” Stefana Żeromskiego i „Lalki” Bolesława Prusa. Większość młodzieży wybrała jednak temat drugi, odrzucając największego wieszcza polskiego.

Na szczęście najtrudniejszą, bo pierwszą część egzaminu maturalnego, uczniowie mają już za sobą a malujące się na ich twarzach zadowolenie świadczy o dobrym przygotowaniu. Oby z takim samym uśmiechem i optymizmem podeszli do egzaminów z matematyki i języka obcego. Bobowa24 życzy Wam powodzenia i oczywiście trzymamy za Was mocno kciuki!

 

fot. Joanna Róż , Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy