Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rodzinny Festyn w Sędziszowej – odsłona druga

Autor: Sabina Janus
Wczorajszy festyn rodzinny w Sędziszowej przeszedł do historii. Dopisała nie tylko pogoda,ale również licznie przybyła publiczność z Gminy Bobowa i okolic.

– Sędziszowa słynie ze świetnej organizacji festynów. Jak co roku wszystko poszło pomyślnie, do czego przyczyniły się  instytucje działające na terenie naszego sołectwa i nie tylko. Dzięki ofiarności mieszkańców i sponsorów ufundowane zostały nagrody na „Szczęśliwy numerek”. Całościowy dochód z festynu jest przeznaczony na remont kościoła św. Mikołaja. Myślę, że wspólnie razem będziemy dbać o tą perełkę naszą w której modlimy się od pokoleń – wypowiada się sołtys wsi Sędziszowa, Stanisław Tabiś.

Zaproszenie na festyn rodzinny przyjęli m.in.: były marszałek województwa Leszek Zegzda z małżonką, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Barbara Bartuś, dyrektorzy szkół oraz radni.

– Z wielką przyjemnością przyjeżdżam co roku na organizowany w Sędziszowej festyn rodzinny. Powodów jest bardzo dużo, przede wszystkim popieram tą inicjatywę oraz czuję, że jestem tutaj ciepło odbierana, a w takie miejsca chce się wracać. Miło się patrzy na całe rodziny, które przybyły na piknik, aby spędzić ten dzień wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi  – mówi posłanka Barbara Bartuś.

– Festyny tego typu niewątpliwie integrują spoleczność lokalną. Cel był szczytny – remont zabytkowego Kościoła. Także Urząd Gminy pomaga w realizacji poprzez pomoc merytoryczną, pracowników, czy też pozyskiwanie środków europejskich. – dopowiada burmistrz gminy Bobowa, Wacław Ligęza.

Bawili się wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie… łakomczuchów na pewno skusiły smakowite ciasta, a miłośników tańca wieczorna zabawa taneczna przy hitach zespołu „Jaguar”.

– Hasłem festynu były słowa: „Przyszłość idzie przez rodzinę”, dlatego to właśnie te rodzinne wspólnoty chcemy łączyć. Aby jedności dążyć do dobrego, chrześcijańskiego życia. W radości i szczęściu na co dzień – kończy ks. rektor Jacek Kupiec.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny festyn, w którym mamy nadziej będziemy mogli towarzyszyć mieszkańcom we wspaniałej zabawie!

Zobacz także: Niedzielne popołudnie w Sędziszowej – odsłona pierwsza

fot. redakcja Bobowa24.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy